latar1

W dniu 13 marca 2013 roku w Fiharmoni Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga odbył się Świętokrzyski Zjazd Latarników Polski Cyfrowej.

Konferencje otworzył Marszałek Województwa Świętorzyskiego Adam Jarubas i wraz z Prezesem Stowarzyszenia "Miasta w internecie" Krzysztofem Głombem  prowadzili spotkanie.

Tytuł konferencji to "Cyfrowa pobudka pokolenia 50+" i jak sama nazwa wskazuje skierowana jest do tego pokolenia i jego cyfrowej aktywizacji , której mają pomóc latarnicy.

Latarnicy to osoby z lokalnych społeczności prowadzą bezpłatne szkolenia dla osób wykluczonych cyfrowo i mających ponad 50 lat.

Miejsca spotkań to głównie biblioteki , remizy tam gdzie jest dostęp do komputerów i internetu w zależności gdzie latarnik z danego regiony ma możliwość .

Zapraszamy kontaktować się z latarnikami z interesującego nas regionu a szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.latarnicy.pl a także w Starostwie Powiatowym w Kazimierzy Wielkiej p.115 czy mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Starostwo Powiatowe , Powered by Joomla!