Obchody Dnia Kobiet w Gabułtowie

dkgal

„Dziś Zapusty i Dzień Kobiet, niech muzyka zagra Tobie - takie motto towarzyszyło kilkudziesięciu Paniom z Gabułtowa i okolic, które spotkały się w sobotni wieczór w Świetlicy Wiejskiej na obchodach ich Święta. Organizatorami spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich przy współudziale druhów z OSP oraz sołtysa.

Na uroczystość zjechało wielu znamienitych gości reprezentujących władze wojewódzkie, powiatowe i gminne:

Tadeusz Kowalczyk - Przewodniczący Świętokrzyskiego Sejmiku Samorządowego

Bernard Antos - Sekretarz Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego

Michał Bucki - Wicestarosta Kazimierski

Marek Krupa - Sekretarz Powiatu Kazimierskiego

Zbigniew Cichoń - Skarbnik Powiatu Kazimierskiego

Marek Augustyn - Przewodniczący Rady Powiatu

Adam Stoksik - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, asystent Europosła Czesława

Siekierskiego

Tadeusz Knopek - Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka

Andrzej Kuliś - Przewodniczący Rady Miejskiej.

Lokalną władze reprezentował sołtys Lucjan Małek.

Panie z KGW Gabułtów - Urszula Sikora i Anna Augustyn sprawnie prowadziły całe spotkanie, zaś muzyczną oprawę zapewnił Piotr Dratwa dwojąc się i trojąc przy keybordach i mikrofonie.

Spotkanie rozpoczęło się od życzeń, kwiatów i upominków, jakie Paniom składali zaproszeni goście. Były piękne wiązanki, pamiątkowe komplety do kawy, czekolady z osobistą dedykacją Czesława Siekierskiego i wiele innych niespodzianek.

Następnie zaprezentował się miejscowy zespół „Gabułtowianki”, który pokazał swe umiejętności nie tylko wokalne, ale też kabaretowe, wciągając do wspólnej zabawy i śpiewu wszystkich panów. Obchody Dnia Kobiet zakończyła zabawa taneczna.

Jak na zapusty przystało - nie zabrakło jadła ani napojów.

Tekst i zdjęcia Zdzisław Pilarski

Wszystkie zdjęcia na stronie www.pilarscy.eu