Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Zwycięzców Środowisk Futsalowych 2014

futsalg

W niedzielę, 16 marca w hali sportowej KOS rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego zwycięzców środowisk futsalowych. Startowały drużyny z Kielc, Nowin, Buska, Jędrzejowa, Małogoszcza, Kajetanowa, Połańca i Kazimierzy Wielkiej. W finale drużyna EKOM z Nowin zremisowała z Rolmetem Kazimierza Wielka 1 : 1. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w egzekwowaniu których lepsi okazali się goście z Nowin wygrywając ostatecznie 2 : 1.

W meczu o trzecie miejsce Kolporter Kielce zwyciężył Biskas Busko Zdrój 4 : 1.

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kazimierzy Wielkiej, zaś najlepsi zawodnicy - statuetki i dyplomy.

Dodatkową atrakcją mistrzostw był mecz towarzyski pomiędzy reprezentacją Polski oldboy’ów „+35” a reprezentacją oldboy’ów Futsalu Kazimierskiego. W tym meczu lepsi okazali się kadrowicze wygrywając w stosunku 6 : 4.

Tekst i zdjęcia Zdzisław Pilarski