Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich

zppgal

Na początku lutego br w Rawie Mazowieckiej, w ośrodku Ossa odbyło się Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich, na którym – jak na początku każdej kadencji – głównym punktem obrad były wybory zarządu i prezesa Związku. Największą grupą w Związku Powiatów Polskich jest w chwili obecnej grupa starostów - członków, bądź sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jest ich stu trzydziestu ośmiu i w ich gronie nastąpiły podstawowe rozstrzygnięcia co do składu Zarządu i wyboru Prezesa. Prezesem ZPP wybrany został starosta bocheński Ludwik Węgrzyn, który w latach 2003-2007 pełnił już tę funkcję. Wybrano także 20-osobowy Zarząd, w którym województwo świętokrzyskie reprezentował będzie starosta jędrzejowski i równocześnie przewodniczący Konwentu Świętokrzyskiego Edmund Karczmarek.

Ustępujący Zarząd złożył sprawozdanie ze swej działalności i uzyskał absolutorium.

Podjęto szereg rezolucji i uchwał dotyczących bieżącej działalności powiatów – dochodów powiatów, finansów publicznych, subwencji oświatowej oraz pomocy społecznej.

Gościem honorowym zgromadzenia był minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halicki wraz ze swymi zastępcami.

ZP

Zdjęcia ze strony www.zpp.pl