Od sportu do zdrowia

prezentacjaprzekazanie pucharu

W dniu 21 marca 2015 roku na Hali Sportowej „ Pod Basztami „ w Chęcinach

odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowe pn.” Od Sportu do Zdrowia „ .

Zawody rozegrane zostały w następujących dyscyplinach :

- szachy kobiet i mężczyzn ,

- warcaby kobiet i mężczyzn ,

- tenis stołowy kobiet i mężczyzn .

Zadanie było dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz

Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach

Gośćmi na zawodach byli: Robert Jaworski – burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Leszek Wnętrzak – kierownik Oddziału Kultury Fizycznej i Turystyki UrzęduMarszałkowskiego w Kielcach, Renata Janusz – dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach, Jerzy Kula – przewodniczący Rady Wojewódzkiej Świętokrzyskiego zrzeszenia LZS w Kielcach.

W turnieju tenisa stołowego startował z dużym powodzeniem prezes Kazimierskiego Ośrodka Sportowego Stefan Marzec, który w dobrze obsadzonych rozgrywkach zajął indywidualnie 5 miejsce. Dzięki doskonałej postawie wszystkich zawodników z LZS Czarnocin i LZS Cieszkowy, powiat kazimierski zwyciężył w łącznej punktacji, pozostawiając w pobitym polu takie potęgi, jak Kielce, czy Skarżysko Kamienna i Ostrowiec Świętokrzyski.

Prezes Stefan Marzec przekazał puchar oraz pamiątkowy dyplom Staroście Janowi Nowakowi. Starosta obiecał, że trofea te wyeksponowane będą w gablotach, w holu Starostwa.

TENIS STOŁOWY   - MĘŻCZYZN - wyniki

1.   Kurzak Bronisław                        -           LZS Czarnocin                       -           10 pkt.

2.   Kaczmarek Norbert                     -           LZS Włoszczowa                   -           8 pkt.

3.   Kurczyna Łukasz                         -           LZS Czarnocin                      -           6 pkt.

4.   Mrozik Marcin                             -           LZS Górno                             -           5 pkt.

5.   Marzec Stefan                       -           LZS Cieszkowy                  -           4 pkt.

6.   Gęsikowski Piotr                         -           LZS Secemin                         -           3 pkt.

7.   Maciejewski Roman                    -           LZS Lechów                          -           2 pkt.

8.   Sikorski Karol                              -           LZS Włoszczowa                   -           1 pkt.

Łączna punktacja zawodów wg powiatów:

1.         Kazimierza Wielka               -       81   pkt.

2.         Skarżysko Kamienna             -           60   pkt.

3.         Kielce                                     -           42   pkt.

4.         Włoszczowa                           -           23   pkt.

5.         Końskie                                  -           17   pkt.

6.         Ostrowiec Świętokrzyski       -           12   pkt.

Opracowanie tekstu i zdjęcia Zdzisław Pilarski