Kiermasz Wielkanocny

kiermaszgal

W sobotę, 28 marca 2015 roku, w Kazimierzy Wielkiej przed budynkiem szpitala powiatowego odbył się świąteczny kiermasz wielkanocny. Organizatorem przedsięwzięcia była Karolina Leśniowska z Powiatowego Zespołu Doradczego w Kazimierzy Wielkiej. Kiermasz zorganizowany został dzięki bardzo dobrej współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kazimierzy Wielkiej, które było współorganizatorem kiermaszu.

Podczas tego plenerowego wydarzenia można było podziwiać, próbować oraz nabyć wszystko to, co ze Świętami Wielkanocnymi wszystkim nam się kojarzy. Pachnące smakołyki przygotowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu - z sołectw Donosy, Plechów, Ciuślice oraz Krzyż. Nie zabrakło również innych wystawców - Panie Wiesława Rak, Agnieszka Styczeń, Jolanta Rogala oraz Dorota Tytko przygotowały cudowne wyroby rękodzielnicze; przedstawicielki Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy, uczniowie Niepublicznego Technikum ZDZ w Kazimierzy Wielkiej oraz Amatorska Grupa Artystyczna „Mam talent” z Donosów również zachwycili odwiedzających swoimi pracami. Kilka gatunków pysznych miodów z własnej pasieki prezentował znany kazimierski pszczelarz Leszek Sekuła.

Kazimierski Kiermasz Świąteczny swoją obecnością zaszczycił Starosta Powiatu Jan Nowak. Docenił on wysiłek Pań, odwiedził każde stoisko i na każdym coś zakupił. Skosztował również potraw regionalnych - żurku z jajkiem z Donosów a także chleba ze swojskim smalcem. Dla wszystkich uczestników miał również dobre słowo. Wśród kupujących był też wiceburmistrz Kazimierzy Wielkiej Łukasz Maderak.

Nad całym wydarzeniem czuwała prowadząca - Karolina Leśniowska, która "na żywo", ubrana w strój ludowy, przeprowadzała wywiady z wszystkimi wystawcami. Dzieci z "Mam talent" odczytywały przez mikrofon całą gamę wielkanocnych życzeń w postaci m. in. okolicznościowych wierszyków.

Mimo iż warunki pogodowe były nie najlepsze - było zimno i wietrznie, ale na szczęście nie padał deszcz - to kiermasz świąteczny cieszył sie dużym zainteresowaniem. Organizatorzy mają nadzieję, iż kolejne tego typu przedsięwzięcia będą równie satysfakcjonujące dla uczestników i kazimierskiej społeczności.

Zdjęcia Zdzisław Pilarski

Starostwo Powiatowe , Powered by Joomla!