Kwalifikacje wojskowe w powiecie kazimierskim

Tegoroczne kwalifikacje wojskowe w powiecie kazimierskim rozpoczęły się w poniedziałek, 1 lutego i potrwają do 16 lutego włącznie. Od lat miejscem kwalifikacji jest kryta pływalnia, tradycją stało się też, iż pierwszy tydzień przed komisją stają mieszkańcy miasta i gminy Kazimierza Wielka, a w drugiej części pozostałe gminy powiatu kazimierskiego.

m wojsko 1m wojsko 2

m wojsko 3 m wojsko 4

W tym roku zdolność do służby wojskowej oceni komisja lekarska względem 220 mężczyzn z rocznika podstawowego (1997), 29 z rocznika starszego oraz 6 kobiet. W piątek, 5 lutego swą przydatność do służby wojskowej sprawdzili m. in. Tomasz ze Słonowic stale zamieszkujący w Austrii oraz przyszły hotelarz Mateusz z Wojciechowa uczęszczający do ZSZ w Odonowie - obydwaj na zdjęciach. Chwile oczekiwania na swą kolejkę poborowi spędzają na ulubionych zajęciach świetlicowych prowadzonych przez panią Milenę.

Zdzisław Pilarski