Podczas uroczystego spotkania w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach, Krzysztof Nurkowski – historyk z Czarnocina, pedagog i regionalista, odebrał odznaczenie „Zasłużonego dla Kultury Polskiej” przyznawane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. W imieniu ministra medal wręczyła wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba, której asystował poseł do Parlamentu Europejskiego, Bogusław Sonik, odpowiedzialny za złożenie wniosku u szefa resortu kultury o przyznanie odznaczeń.

Krzysztof Nurkowski - historyk, globtroter, fotografik, nauczyciel Gimnazjum w Cieszkowach - został wyróżniony za całokształt działań i twórczości na niwie kulturalnej. To jego drugi ministerialny laur: w 2009 roku otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

Za kilka tygodni Krzysztof Nurkowski wyjedzie do Paryża, do centrum nauki o holokauście - Le Memorial de la Shoah. Został wybrany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie, jako jeden z 20 nauczycieli w Polsce, na seminarium naukowe poświęcone tej tematyce.