straz11

W sali konferencyjnej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego 19 maja 2012 r. odbył się Wojewódzki Zjazd Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zjazd podsumował ostatnie czterolecie, określił kierunki działania na najbliższą Kadencję oraz wybrał nowe władze Związku.

Prezesem ZW OZOSP ponownie został poseł Mirosław Pawlak.

Powiat Kazimierski na zjeździe reprezentował Starosta Kazimierski Jan Nowak, który wszedł w skład Prezydium Zarządu Wojewódzkiego jak również Komendant Powiatowy PSP w Kazimierzy Wielkiej st. kpt. mgr Kazimierz Zabłotny.

W skład organów Władz Wojewódzkich weszli także Michał Markiewicz – Wojewódzka Komisja Rewizyjna oraz Marian Stoczkiewicz- Wojewódzki Sąd Honorowy.

Ponadto z Powiatu kazimierskiego udział w obradach wzięli:

Ryszard Kłos, Sławomir Kowalczyk- Wójt Gminy Opatowiec oraz

Józef Zuwała- wójt Gminy Bejsce.