Starostwo Powiatowe

25 maja 2012 roku  w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach, odbył się finał drugiej edycji konkursu na „PRZEDSIĘBIORCZE GIMNAZJUM POWIATU KAZIMIERSKIEGO”.

konkurs

Konkurs jest organizowany przez Szkolny Klub Przedsiębiorczości działający w ZSR w Cudzynowicach pod patronatem Starosty Kazimierskiego ora z  Punktem Pośrednictwa Pracy

w Kazimierzy Wielkiej.

Do finału przystąpiły trzyosobowe zespoły z gimnazjów: w Cieszkowach, Kazimierzy Wielkiej, Topoli i Wielgusie. Drużyny te wraz ze zgłoszeniem, przysłały również przygotowane prezentacje multimedialne na temat: „Mój pomysł na biznes”, co stanowiło pierwszy etap konkursu.

Prezentacje zostały ocenione w dniu finału przez jury, w którego skład wchodzili: wice starosta Powiatu Kazimierskiego – Pan Michał Bucki, przedstawiciel Punktu Pośrednictwa Pracy w Kazimierzy Wielkiej – Pani Renata Kania, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych – Pan Jacek Nowak oraz organizatorki – Panie: Beata Szmigiel i Iwona Widłak. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że prezentacje przygotowane zostały na wysokim poziomie, a pomysły były nowatorskie i bardzo ciekawe. Ten najwyżej oceniony, to pomysł na park rozrywki inspirowany powieścią J.R.R. Tolkiena „Władca Pierścieni”. Do punktów uzyskanych za prezentacje dodane zostały punkty za poprawne odpowiedzi na pytania związane z tematyką przedsiębiorczości, udzielane podczas finału.

Tytuł PRZEDSIĘBIORCZEGO GIMNAZJUM POWIATU KAZIMIERSKIEGO, zdobyła dla swojej szkoły drużyna z gimnazjum w Wielgusie, w składzie: Aleksandra Dziula, Katarzyna Grzywna i Dominik Bzdziuła, przygotowana przez opiekuna – Panią Sylwię Bączek. Nagrody dla zwycięzców ufundował Starosta Powiatu Kazimierskiego.

O II miejsce stoczony został zacięty bój pomiędzy drużyną z gimnazjum w Cieszkowach i drużyną z gimnazjum w Kazimierzy Wielkiej. Ostatecznie II miejsce zajęło gimnazjum z Cieszków, reprezentowane przez uczennice: Natalię Nowak, Patrycję Sambur i Aleksandrę Sambur. Zespół przygotował opiekun – Pani Beata Buła. Nagrody dla tej drużyny ufundowane zostały przez przedstawiciela Punktu Pośrednictwa Pracy.

Trzecie miejsce i nagrody od dyrektora ZSR w Cudzynowicach otrzymało gimnazjum z Kazimierzy Wielkiej reprezentowane przez uczennice: Paulinę Cieślik, Dominikę Kusak i Zuzannę Żelazną, które przygotowała Pani Renata Gorgoń.

Nagrody pocieszenia otrzymała najmłodsza drużyna – reprezentacja z gimnazjum w Topoli – uczniowie: Tomasz  Łach, Dominik Klasiński i Dominik Pawlik, których przygotowała Pani Małgorzata Mucha.

Organizatorki konkursu: Beata Szmigiel i Iwona Widłak serdecznie dziękują współorganizatorom i sponsorom za ufundowanie cennych nagród. Dziękują również za udział i gratulują  wspaniałych uczniów i nauczycieli gimnazjom, które wzięły udział w konkursie. „Mamy nadzieję, że konkurs na stałe wpisze się w kalendarz imprez naszej szkoły i powiatu” – mówią.

Czy pracownicy są uprzejmi
Czy godziny pracy są właściwe
Czy w Starostwie czeka się w kolejkach
Czy pracownicy posiadają wiedzę fachową
Czy strona internetowa zawiera przydatne informacje
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline