25 maja 2012 roku  w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach, odbył się finał drugiej edycji konkursu na „PRZEDSIĘBIORCZE GIMNAZJUM POWIATU KAZIMIERSKIEGO”.

konkurs

Konkurs jest organizowany przez Szkolny Klub Przedsiębiorczości działający w ZSR w Cudzynowicach pod patronatem Starosty Kazimierskiego ora z  Punktem Pośrednictwa Pracy

w Kazimierzy Wielkiej.

Do finału przystąpiły trzyosobowe zespoły z gimnazjów: w Cieszkowach, Kazimierzy Wielkiej, Topoli i Wielgusie. Drużyny te wraz ze zgłoszeniem, przysłały również przygotowane prezentacje multimedialne na temat: „Mój pomysł na biznes”, co stanowiło pierwszy etap konkursu.

Prezentacje zostały ocenione w dniu finału przez jury, w którego skład wchodzili: wice starosta Powiatu Kazimierskiego – Pan Michał Bucki, przedstawiciel Punktu Pośrednictwa Pracy w Kazimierzy Wielkiej – Pani Renata Kania, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych – Pan Jacek Nowak oraz organizatorki – Panie: Beata Szmigiel i Iwona Widłak. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że prezentacje przygotowane zostały na wysokim poziomie, a pomysły były nowatorskie i bardzo ciekawe. Ten najwyżej oceniony, to pomysł na park rozrywki inspirowany powieścią J.R.R. Tolkiena „Władca Pierścieni”. Do punktów uzyskanych za prezentacje dodane zostały punkty za poprawne odpowiedzi na pytania związane z tematyką przedsiębiorczości, udzielane podczas finału.

Tytuł PRZEDSIĘBIORCZEGO GIMNAZJUM POWIATU KAZIMIERSKIEGO, zdobyła dla swojej szkoły drużyna z gimnazjum w Wielgusie, w składzie: Aleksandra Dziula, Katarzyna Grzywna i Dominik Bzdziuła, przygotowana przez opiekuna – Panią Sylwię Bączek. Nagrody dla zwycięzców ufundował Starosta Powiatu Kazimierskiego.

O II miejsce stoczony został zacięty bój pomiędzy drużyną z gimnazjum w Cieszkowach i drużyną z gimnazjum w Kazimierzy Wielkiej. Ostatecznie II miejsce zajęło gimnazjum z Cieszków, reprezentowane przez uczennice: Natalię Nowak, Patrycję Sambur i Aleksandrę Sambur. Zespół przygotował opiekun – Pani Beata Buła. Nagrody dla tej drużyny ufundowane zostały przez przedstawiciela Punktu Pośrednictwa Pracy.

Trzecie miejsce i nagrody od dyrektora ZSR w Cudzynowicach otrzymało gimnazjum z Kazimierzy Wielkiej reprezentowane przez uczennice: Paulinę Cieślik, Dominikę Kusak i Zuzannę Żelazną, które przygotowała Pani Renata Gorgoń.

Nagrody pocieszenia otrzymała najmłodsza drużyna – reprezentacja z gimnazjum w Topoli – uczniowie: Tomasz  Łach, Dominik Klasiński i Dominik Pawlik, których przygotowała Pani Małgorzata Mucha.

Organizatorki konkursu: Beata Szmigiel i Iwona Widłak serdecznie dziękują współorganizatorom i sponsorom za ufundowanie cennych nagród. Dziękują również za udział i gratulują  wspaniałych uczniów i nauczycieli gimnazjom, które wzięły udział w konkursie. „Mamy nadzieję, że konkurs na stałe wpisze się w kalendarz imprez naszej szkoły i powiatu” – mówią.

Czy pracownicy są uprzejmi
Czy godziny pracy są właściwe
Czy w Starostwie czeka się w kolejkach
Czy pracownicy posiadają wiedzę fachową