Starostwo Powiatowe

 

Mamy OLIMPIJCZYKA!

 zsz

W tegorocznej, XV edycji Olimpiady Techniki Samochodowej organizowanej pod patronatem MEN przez wydawcę miesięcznika Automotoserwis i Wydawnictwa Komunikacji i Łączności WKŁ wzięło udział 466 uczniów z ponad 163 szkół z całej Polski. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 10 uczniów, w tym jeden z naszych uczniów Jacek Ochendóżka abiturient Technikum Pojazdów Samochodowych. Finalista Jacek zajął 7 miejsce, natomiast Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu zdobył tytuł 8 Samochodowej Szkoły Roku 2014 w Polsce.

Półfinał odbył się w Warszawie na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, gdzie uczniowie pisali test obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV Technikum Pojazdów Samochodowych: Tomasz Derela, Grzegorz Krzysztofek i Jacek Ochendóżka, którzy udali się do stolicy wraz z opiekunami a zarazem nauczycielami przedmiotów samochodowych – Łukaszem Pudo i Stanisławem Bieleckim.

Etap finałowy (praktyczny) przeprowadzono w sobotę 10 maja 2014 r. w Warszawie, w siedzibie firmy Robert Bosch Sp. z o.o. przy ul. Jutrzenki 105. Uczestniczyło w nim 10 uczniów, którzy mieli wykonać dwa zadania z diagnostyki elektronicznej zdiagnozować usterki silnika zamontowanego na stanowisku, który wykazywał niedomagania pracy w silniku z zapłonem iskrowym-ZI oraz zdiagnozować niedomagania układu zasilania układu common rail przy użyciu testera KTS w silniku z zapłonem samoczynnym-ZS)

Nasz Jacek uplasował się na 7 miejscu w Polsce, co jest niewątpliwym sukcesem!!! I jest zwolniony z części egzaminu zawodowego. To dla mnie wielka radość, tym bardziej , że pamiętam Jacka kiedy uczęszczał do pierwszej klasy, nie był do końca zdecydowany w jakim kierunku chce się kształcić. Do technikum pojazdów samochodowych przeniósł się po drugim miesiącu nauki w technikum mechanicznym. Myślę, że dokonał właściwego wyboru, zgodnego ze swoimi zainteresowaniami, co zostało potwierdzone.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.
Więcej Zgadzam się Nie zgadzam się