Starostwo Powiatowe

 

Mamy OLIMPIJCZYKA!

 zsz

W tegorocznej, XV edycji Olimpiady Techniki Samochodowej organizowanej pod patronatem MEN przez wydawcę miesięcznika Automotoserwis i Wydawnictwa Komunikacji i Łączności WKŁ wzięło udział 466 uczniów z ponad 163 szkół z całej Polski. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 10 uczniów, w tym jeden z naszych uczniów Jacek Ochendóżka abiturient Technikum Pojazdów Samochodowych. Finalista Jacek zajął 7 miejsce, natomiast Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu zdobył tytuł 8 Samochodowej Szkoły Roku 2014 w Polsce.

Półfinał odbył się w Warszawie na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, gdzie uczniowie pisali test obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV Technikum Pojazdów Samochodowych: Tomasz Derela, Grzegorz Krzysztofek i Jacek Ochendóżka, którzy udali się do stolicy wraz z opiekunami a zarazem nauczycielami przedmiotów samochodowych – Łukaszem Pudo i Stanisławem Bieleckim.

Etap finałowy (praktyczny) przeprowadzono w sobotę 10 maja 2014 r. w Warszawie, w siedzibie firmy Robert Bosch Sp. z o.o. przy ul. Jutrzenki 105. Uczestniczyło w nim 10 uczniów, którzy mieli wykonać dwa zadania z diagnostyki elektronicznej zdiagnozować usterki silnika zamontowanego na stanowisku, który wykazywał niedomagania pracy w silniku z zapłonem iskrowym-ZI oraz zdiagnozować niedomagania układu zasilania układu common rail przy użyciu testera KTS w silniku z zapłonem samoczynnym-ZS)

Nasz Jacek uplasował się na 7 miejscu w Polsce, co jest niewątpliwym sukcesem!!! I jest zwolniony z części egzaminu zawodowego. To dla mnie wielka radość, tym bardziej , że pamiętam Jacka kiedy uczęszczał do pierwszej klasy, nie był do końca zdecydowany w jakim kierunku chce się kształcić. Do technikum pojazdów samochodowych przeniósł się po drugim miesiącu nauki w technikum mechanicznym. Myślę, że dokonał właściwego wyboru, zgodnego ze swoimi zainteresowaniami, co zostało potwierdzone.

 

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline