Kazimierscy Strażacy podsumowali rok 2014

strazgal

W dniu 30 stycznia 2014 roku w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej PSP w Kazimierzy Wielkiej, odbyła się narada roczna podsumowująca działalność Komendy w 2014 roku.

Udział w naradzie wzięli:

• nadbryg. Zbigniew Muszczak – Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP w Kielcach,
  • Marek Augustyn – Przewodniczący Rady Powiatu Kazimierskiego,
  • Michał Bucki – v-ce Starosta Kazimierski,
  • insp. Jakub Kosiń –Komendant Powiatowy Policji w Kazimierzy Wielkiej,
  • Adam Bodzioch - Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka,
  • Michał MarkiewiczBurmistrz Miasta i Gminy Skalbmierz,
  • Maria Kasperek – Wójt Gminy Czarnocin,
  • Sławomir KowalczykWójt Gminy Opatowiec,
  • Józef Zuwała Wójt Gminy Bejsce,
  • Ks. Kapelan Marian Fatyga,
  • Marian Stoczkiewicz –Prezes Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa powiatu kazimierskiego,
  • st.kpt. Krzysztof WojtasikPrzewodniczący Związku NSZZ „Solidarność”
  • kpt. Piotr Szot – Przewodniczący Związku „Florian”
  • Tomasz Gołębiowski- Powiatowy Koordynator Ratownictwa Medycznego- lekarz- kierownik pogotowia ratunkowego w Kazimierzy Wielkiej

Na wstępie Komendant Powiatowy PSP st. kpt. mgr Kazimierz Zabłotny przywitał wszystkich przybyłych na naradę gości, a następnie przedstawił sprawozdanie z działalności Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej informując, że wszystkie zadania przewidziane do realizacji w 2014 r. zostały wykonane.

Kierownicy poszczególnych komórek organizacyjnych przedstawili szczegółowo realizację zadań z zakresu zagadnień: kadrowych, operacyjnych, kontrolno- rozpoznawczych, kwatermistrzowsko- technicznych, finansowych i JRG.

Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. mgr inż. Zbigniew Muszczak w swoim wystąpieniu wysoko ocenił pracę i służbę kazimierskich strażaków, podziękował Staroście, Burmistrzom i Wójtom za pomoc dla Komendy oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Świętokrzyski Komendant Wojewódzki podziękował również strażakom PSP oraz druhom ochotnikom za udział i zaangażowanie podczas akcji ratowniczo – gaśniczych prowadzonych w 2014 r.

Vice starosta również wysoko ocenił pracę KP PSP Kazimierza Wielka w 2014 r.

Narada zbiegła się w czasie z przejściem na emeryturę naszego kolegi st.kpt. Adama Skrzeli- starszego specjalisty ds. technicznych.

Na zakończenie narady Komendant Powiatowy podziękował władzom samorządowym oraz służbom współpracujących z PSP, szczególne podziękowania padły pod adresem Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP za przychylność w finansowaniu budowy nowej strażnicy oraz dofinansowanie Komendy Powiatowej PSP co umożliwiło doposażenie w brakujący sprzęt ratowniczy.

Materiały Komendy Powiatowej PSP