Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2015

strazgal

W dniu 8 maja 2015 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej, odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2015.

Uroczystość rozpoczęta została złożeniem meldunku Świętokrzyskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu w Kielcach nadbryg. Zbigniewowi Muszczakowi, przez dowódcę uroczystości st. kpt. Krzysztofa Jacha.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej st. kpt. Kazimierz Zabłotny dokonał otwarcia uroczystości, powitał przybyłych gości na czele ze Świętokrzyskim Komendantem Wojewódzkim PSP w Kielcach nadbryg. Zbigniewem Muszczakiem.

Uroczystość swą obecnością uświetnili m.in.: Tadeusz Kowalczyk – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, nadbryg. Zbigniew Muszczak – Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP, Starosta Kazimierski - Jan Nowak oraz samorządowcy, księża i przedstawiciele lokalnego biznesu powiatu kazimierskiego.

Główna część uroczystego apelu poświęcona została wręczeniu odznaczeń i awansów na

wyższe stopnie strażakom Komendy Powiatowej PSP w Kazimierzy Wielkiej.

Podczas uroczystości w swoich wystąpieniach goście zwrócili szczególną uwagę na coraz większą złożoność i różnorodność zagrożeń, do likwidacji których wzywana jest obecnie straż pożarna i na znaczący wzrost liczby tych zagrożeń w ostatnich latach. Podkreślił to między innymi Tadeusz Kowalczyk oraz starosta Jan Nowak. W imieniu swoim, jak i całej lokalnej społeczności podziękowali strażakom PSP oraz członkom OSP za ogromny wysiłek, zaangażowanie i profesjonalizm w ratowaniu życia, zdrowia i mienia ludzkiego.

Złożyli też wszystkim strażakom najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności w życiu

prywatnym oraz zawodowym.

Tekst - KP PSP