Starostwo Powiatowe

Klasy maturalne kazimierskich szkół ponadgimnazjalnych zakończyły zajęcia - teraz matury

matury16kw

            W uroczystości zakończenia zajęć edukacyjnych klas trzecich w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej wziął udział Starosta Kazimierski Jan Nowak. Zwracając się do tegorocznych absolwentów pan Starosta pogratulował im wyboru dobrej szkoły oraz życzył powodzenia na zbliżającym się egzaminie maturalnym. W dalszej części spotkania Starosta wziął udział we wręczeniu świadectw z wyróżnieniem oraz nagród książkowych dla szczególnie wyróżniających się absolwentów.

            W Zespole Szkół Zawodowych w Odonowie na uroczystość zakończenia zajęć zaproszeni zostali współpracujący ze szkołą żołnierze z Koła nr 11 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Kazimierzy Wielkiej. Przypomnieć należy, że młodzież klas mundurowych ZSZ w Odonowie reprezentuje Koło ZŻWP oraz organizacje kombatanckie w pocztach sztandarowych podczas świąt państwowych, kościelnych i uroczystości lokalnych.
W podziękowaniu za dobrą współpracę dyrektor ZSZ Jolanta Mizio odznaczona została na wniosek Koła nr 11 ZŻWP brązowym krzyżem "Za zasługi dla ZŻWP", który wręczyli: prezes Zarządu Koła nr 11 ppłk Tadeusz Podkowa i sekretarz Zarządu kmdr Wiesław Ertman.

Niezwykle wymownie brzmiał podczas zakończenia klas maturalnych w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach refren znanej piosenki Ostatni dzień z moją klasą.
W dniu 29 kwietnia 2016 roku uczniowie klas: Technikum Ekonomiczne, Technikum Informatyczne, Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej, Technikum Usług Fryzjerskich oraz Technikum Agrobiznesu zakończyli czteroletnią naukę w naszej szkole. Podczas uroczystości słowa pożegnania skierowali do maturzystów zaproszeni goście: Starosta Powiatu Kazimierskiego - pan Jan Nowak, przedstawiciele Świętokrzyskiej Izby Rolniczej - pan Jan Kopeć i Tomasz Banaś, a także Dyrekcja szkoły oraz koleżanki i koledzy z młodszych klas. Po części oficjalnej, w której wręczono świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce, udział w olimpiadach i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły, wszyscy zebrani obejrzeli krótki program artystyczny. Uczniowie
z klas młodszych w refleksyjny sposób przypomnieli maturzystom, jak mijały im kolejne lata w murach naszej szkoły, podkreślając, że: „Każdy z Was, drodzy koledzy, zostawia tu cząstkę siebie, swoje przyjaźnie i sympatie, marzenia i tęsknoty. Kończy się kolejny etap Waszego życia, a czekają nowe wyzwania”. Oczywiście nie mogło zabraknąć „małej pamiątki” od społeczności szkolnej. Maturzystom podarowano „Aniołki na zdany egzamin”, wierząc,
że będą one czuwały nad Nimi, zapewnią szczęście i wskażą właściwą drogę.
W imieniu absolwentów głos zabrała Jolanta Kałat, która podziękowała nauczycielom za owocną pracę, a swoim koleżankom i kolegom życzyła spełnienia marzeń oraz zadowolenia
z siebie.
Mamy nadzieję, że choć dla maturzystów był to „ostatni dzień z ich klasą”, to nie będzie on ostatnim dniem w tej szkole – zawsze będą oni mile widziani w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Kocerba, Zdzisław Pilarski, archiwum ZSR Cudzynowice

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.
Więcej Zgadzam się Nie zgadzam się