Starostwo Powiatowe

Klasy maturalne kazimierskich szkół ponadgimnazjalnych zakończyły zajęcia - teraz matury

matury16kw

            W uroczystości zakończenia zajęć edukacyjnych klas trzecich w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej wziął udział Starosta Kazimierski Jan Nowak. Zwracając się do tegorocznych absolwentów pan Starosta pogratulował im wyboru dobrej szkoły oraz życzył powodzenia na zbliżającym się egzaminie maturalnym. W dalszej części spotkania Starosta wziął udział we wręczeniu świadectw z wyróżnieniem oraz nagród książkowych dla szczególnie wyróżniających się absolwentów.

            W Zespole Szkół Zawodowych w Odonowie na uroczystość zakończenia zajęć zaproszeni zostali współpracujący ze szkołą żołnierze z Koła nr 11 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Kazimierzy Wielkiej. Przypomnieć należy, że młodzież klas mundurowych ZSZ w Odonowie reprezentuje Koło ZŻWP oraz organizacje kombatanckie w pocztach sztandarowych podczas świąt państwowych, kościelnych i uroczystości lokalnych.
W podziękowaniu za dobrą współpracę dyrektor ZSZ Jolanta Mizio odznaczona została na wniosek Koła nr 11 ZŻWP brązowym krzyżem "Za zasługi dla ZŻWP", który wręczyli: prezes Zarządu Koła nr 11 ppłk Tadeusz Podkowa i sekretarz Zarządu kmdr Wiesław Ertman.

Niezwykle wymownie brzmiał podczas zakończenia klas maturalnych w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach refren znanej piosenki Ostatni dzień z moją klasą.
W dniu 29 kwietnia 2016 roku uczniowie klas: Technikum Ekonomiczne, Technikum Informatyczne, Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej, Technikum Usług Fryzjerskich oraz Technikum Agrobiznesu zakończyli czteroletnią naukę w naszej szkole. Podczas uroczystości słowa pożegnania skierowali do maturzystów zaproszeni goście: Starosta Powiatu Kazimierskiego - pan Jan Nowak, przedstawiciele Świętokrzyskiej Izby Rolniczej - pan Jan Kopeć i Tomasz Banaś, a także Dyrekcja szkoły oraz koleżanki i koledzy z młodszych klas. Po części oficjalnej, w której wręczono świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce, udział w olimpiadach i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły, wszyscy zebrani obejrzeli krótki program artystyczny. Uczniowie
z klas młodszych w refleksyjny sposób przypomnieli maturzystom, jak mijały im kolejne lata w murach naszej szkoły, podkreślając, że: „Każdy z Was, drodzy koledzy, zostawia tu cząstkę siebie, swoje przyjaźnie i sympatie, marzenia i tęsknoty. Kończy się kolejny etap Waszego życia, a czekają nowe wyzwania”. Oczywiście nie mogło zabraknąć „małej pamiątki” od społeczności szkolnej. Maturzystom podarowano „Aniołki na zdany egzamin”, wierząc,
że będą one czuwały nad Nimi, zapewnią szczęście i wskażą właściwą drogę.
W imieniu absolwentów głos zabrała Jolanta Kałat, która podziękowała nauczycielom za owocną pracę, a swoim koleżankom i kolegom życzyła spełnienia marzeń oraz zadowolenia
z siebie.
Mamy nadzieję, że choć dla maturzystów był to „ostatni dzień z ich klasą”, to nie będzie on ostatnim dniem w tej szkole – zawsze będą oni mile widziani w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Kocerba, Zdzisław Pilarski, archiwum ZSR Cudzynowice

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline