.W ramach przeglądu odbędą się dwa konkursy:

We wtorek, 6 grudnia br. o godz. 10.oo do konkursu recytatorskiego zapraszamy młodzież ze szkół gimnazjalnych i średnich z terenu powiatu kazimierskiego. Uczestnicy zobowiązani są do przygotowania dwóch utworów poetyckich Jacka Kaczmarskiego lub jeden jego autorstwa oraz drugi, tematycznie związany z okresem stanu wojennego w Polsce - dowolnego autora.

W sobotę, 10 grudnia br. do konkursu piosenki zapraszamy solistów, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne z czterech powiatów: kazimierskiego, buskiego, pińczowskiego oraz proszowickiego. Ze względów organizacyjnych liczba uczestników w konkursie piosenki jest ograniczona. O udziale w przesłuchaniach konkursowych, podczas których wykonawcy powinni zaprezentować po jednej piosence z repertuaru Jacka Kaczmarskiego lub jego autorstwa, decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Zwycięzcy obu kategorii wystąpią w sali widowiskowej KOK w sobotę, 10 grudnia br. na koncercie laureatów podczas kazimierskich obchodów 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Szczegółowe warunki udziału w przeglądzie zawarte są w regulaminach, które można pobrać wraz z kartą zgłoszenia w Kazimierskim Ośrodku Kultury lub ze strony internetowej www.kokkw.pl

Karty zgłoszeń prosimy nadsyłać do dnia 14 listopada 2016 roku na adres:

Kazimierski Ośrodek Kultury, ul. 1-go Maja 16, 28-500 Kazimierza Wielka

Współorganizatorem trzynastej edycji „Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego” jest NSZZ ”Solidarność” Międzyzakładowa Organizacja Związkowa Pracowników Oświaty i Wychowania w Kazimierzy Wielkiej.

Patronat honorowy nad „XIII Przeglądem Twórczości Jacka Kaczmarskiego” objęli: Starosta Powiatu Kazimierskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka oraz NSZZ „Solidarność” Region Świętokrzyski.

Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego