Wiadomość wydrukowana ze strony www.echodnia.eu

KULTURA - INNE WYDARZENIA, 19 paždziernika 2011 - 7:00

Kazimierza gra i śpiewa Kaczmarskiego

VIII Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego odbędzie się 11 grudnia w Kazimierzy Wielkiej. Zgłoszenia przyjmowane są już od środy, 19 października w Kazimierskim Ośrodku Kultury.

Klaudia Kobus to jedna z laureatek Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego.

Klaudia Kobus to jedna z laureatek Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego. (Adam Ligiecki)

Pierwszy projekt artystyczny w regionie świętokrzyskim, poświęcony twórczości legendarnego „barda Solidarności”, Kazimierza organizuje już od ośmiu lat. W tym roku – po raz pierwszy według nowych zasad.

Tym razem jest to projekt ponadregionalny. Obejmuje swoim zasięgiem tereny województw świętokrzyskiego i małopolskiego. W tym powiaty Ponidzia: buski, pińczowski, kazimierski.

– Celem przeglądu jest propagowanie i upowszechnianie twórczości Jacka Kaczmarskiego. A także upamiętnienie wydarzeń z 13 grudnia 1981 roku, pogłębianie edukacji kulturalne w zakresie muzyki i wokalistyki – mówi Aleksander Zwolański, dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

Kazimierski przegląd skierowany jest do amatorów. Wziąć w nim mogą udział soliści, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne. Uwaga, trzeba mieć ukończone 13 lat.

– Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie na adres organizatora, do 18 listopada, materiału dźwiękowego w formie wave lub mp3 na nośniku CD – z jedną piosenką z repertuaru Jacka Kaczmarskiego lub jego kompozycji, we własnej interpretacji. A także karty zgłoszenia – wyjaśnia Dorota Pilarska z Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

Zgłoszenia należy nadsyłać pod adresem: Kazimierski Ośrodek Kultury, ulica 1 Maja 16, 28-500 Kazimierza Wielka. Informacje – telefon 41-350-10-99.

Przegląd odbywać się będzie w trzech etapach. Pierwszy to eliminacje, w których komisja konkursowa wyłoni finalistów na podstawie nadesłanych nagrań. W etapie drugim finaliści wystąpią przed jury i publicznością, zaś etap trzeci to koncert laureatów oraz wręczenie nagród – w Kazimierskim Ośrodku Kultury, podczas obchodów 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Organizatorem VIII Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego jest Kazimierski Ośrodek Kultury; partnerem projektu Międzyzakładowa Organizacja Związku Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność w Kazimierzy Wielkiej. Patronat honorowy objęli: starosta kazimierski, burmistrz Kazimierzy Wielkiej oraz Stowarzyszenie Nadwiślańska Grupa Działania E.O. CENOMA.

Przypomnijmy, że laureatami poprzednich edycji przeglądu byli między innymi: Justyna Odon, Klaudia Kobus, Wojciech Bomba, Agnieszka Pęska, Natalia Nocoń. Kto wygra w tym roku? Dowiemy się o tym 11 grudnia.

Adam LIGIECKI

Echo Media sp. z o.o.

Czy pracownicy są uprzejmi
Czy godziny pracy są właściwe