Starostwo Powiatowe

 

Wiadomość wydrukowana ze strony www.echodnia.eu

 

KULTURA - INNE WYDARZENIA, 19 paždziernika 2011 - 7:00

Kazimierza gra i śpiewa Kaczmarskiego

VIII Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego odbędzie się 11 grudnia w Kazimierzy Wielkiej. Zgłoszenia przyjmowane są już od środy, 19 października w Kazimierskim Ośrodku Kultury.

 

Klaudia Kobus to jedna z laureatek Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego.

Klaudia Kobus to jedna z laureatek Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego. (Adam Ligiecki)

Pierwszy projekt artystyczny w regionie świętokrzyskim, poświęcony twórczości legendarnego „barda Solidarności”, Kazimierza organizuje już od ośmiu lat. W tym roku – po raz pierwszy według nowych zasad.

Tym razem jest to projekt ponadregionalny. Obejmuje swoim zasięgiem tereny województw świętokrzyskiego i małopolskiego. W tym powiaty Ponidzia: buski, pińczowski, kazimierski.

– Celem przeglądu jest propagowanie i upowszechnianie twórczości Jacka Kaczmarskiego. A także upamiętnienie wydarzeń z 13 grudnia 1981 roku, pogłębianie edukacji kulturalne w zakresie muzyki i wokalistyki – mówi Aleksander Zwolański, dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

Kazimierski przegląd skierowany jest do amatorów. Wziąć w nim mogą udział soliści, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne. Uwaga, trzeba mieć ukończone 13 lat.

– Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie na adres organizatora, do 18 listopada, materiału dźwiękowego w formie wave lub mp3 na nośniku CD – z jedną piosenką z repertuaru Jacka Kaczmarskiego lub jego kompozycji, we własnej interpretacji. A także karty zgłoszenia – wyjaśnia Dorota Pilarska z Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

Zgłoszenia należy nadsyłać pod adresem: Kazimierski Ośrodek Kultury, ulica 1 Maja 16, 28-500 Kazimierza Wielka. Informacje – telefon 41-350-10-99.

Przegląd odbywać się będzie w trzech etapach. Pierwszy to eliminacje, w których komisja konkursowa wyłoni finalistów na podstawie nadesłanych nagrań. W etapie drugim finaliści wystąpią przed jury i publicznością, zaś etap trzeci to koncert laureatów oraz wręczenie nagród – w Kazimierskim Ośrodku Kultury, podczas obchodów 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Organizatorem VIII Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego jest Kazimierski Ośrodek Kultury; partnerem projektu Międzyzakładowa Organizacja Związku Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność w Kazimierzy Wielkiej. Patronat honorowy objęli: starosta kazimierski, burmistrz Kazimierzy Wielkiej oraz Stowarzyszenie Nadwiślańska Grupa Działania E.O. CENOMA.

Przypomnijmy, że laureatami poprzednich edycji przeglądu byli między innymi: Justyna Odon, Klaudia Kobus, Wojciech Bomba, Agnieszka Pęska, Natalia Nocoń. Kto wygra w tym roku? Dowiemy się o tym 11 grudnia.


Adam LIGIECKI

 

Echo Media sp. z o.o.

Czy pracownicy są uprzejmi
Czy godziny pracy są właściwe
Czy w Starostwie czeka się w kolejkach
Czy pracownicy posiadają wiedzę fachową
Czy strona internetowa zawiera przydatne informacje
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline