euro1euro2

Gimnazjum Specjalne w Cudzynowicach zbiera kolejne laury i ... cenne nagrody w konkursie zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, a dokładniej – Departament Funduszy Strukturalnych pod tytułem „EUROŚWIĘTOKRZYSKIE – NOWA RZECZYWISTOŚĆ”.

12 października 2012 r. w Sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla wybranych 20 laureatów spośród licznego grona ponad 40 gimnazjów. Ogromne gratulacje oraz słowa uznania młodzieży, nauczycielom, dyrektorom i przedstawicielom lokalnych władz złożyli m. in. członkowie Zarządu  Województwa Piotr Żołądek, Kazimierz Kotowski, sekretarz Bernard Antos, Dyrektor Departamentu Funduszy Strukturalnych pani Irena Sochacka. Ze strony miasta i gminy Kazimierza Wielka gratulacje przyjęli wiceburmistrz Tadeusz Bator oraz wicestarosta Michał Bucki.

Troje odważnych gimnazjalistów tj. Paulina Rusiecka, Paulina Kowalska oraz Przemysław Wojtasik przygotowali nowatorską prezentację multimedialną ukazującą, jakie zmiany zaszły w gminie Kazimierza Wielka dzięki wsparciu z RPOWŚ w latach 2007 – 2013.  Zadanie to nie było łatwe, wymagało ogromnego wysiłku, nakładu i czasu pracy nie tylko ze strony uczniów, ale również ze strony nauczycielki, opiekuna projektu – Eweliny Ziętek. Należy podkreślić fakt, że wykonawcami i autorami pracy konkursowej jest młodzież z niepełnosprawnością intelektualną, praca z która wymaga na pewno zastosowania odpowiednich metod, form dostosowanych do ich możliwości.

- Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu naszych uczniów. – podkreśla opiekun grupy – Tym bardziej, że przygotowana przez nich prezentacja rywalizowała z pracami pełnosprawnej intelektualnie młodzieży. Jest wiele takich dziedzin, w których uczniowie niepełnosprawni umysłowo mogą osiągać sukcesy na równi z uczniami w normie intelektualnej. Już znana i ceniona aktorka Anna Dymna poprzez prace w teatrze z upośledzonymi umysłowo udowadnia społeczeństwu, że przynosi ona niesamowite efekty terapeutyczne oraz poczucie spełnienia i osiągania sukcesów bez względu na poziom intelektualny. Az chce się krzyknąć - My też potrafimy!...

Dyrektor Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Cudzynowicach Waldemar Kletschka wspólnie z uczniami i nauczycielem odebrał hojną nagrodę dla szkoły – tablicę multimedialną, rzutnik i głośniki o łącznej wartości ... 10 tys. złotych.

Relacja telewizyjna

Czy pracownicy są uprzejmi
Czy godziny pracy są właściwe
Czy w Starostwie czeka się w kolejkach