Starostwo Powiatowe

Ogólnopolski sukces „ Eko-odonków”

przed ministerstwem nagrody

9 października 2012 r. odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego konkursu „Czas na zdrowie”. Spośród 82 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, Zespół Szkół Zawodowych

w Odonowie zajął III miejsce w etapie „Festyn zdrowia”.

Na uroczystej gali w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie obecni byli m.in.:

 • · Pan Tadeusz Sławecki – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej
 • · Pan Piotr Kondraciuk – Dyrektor Biura Promocji Żywności, Agencja Rynku Rolnego
 • · Pan Sławomir Chłoń – Prezes Zarządu Organic Farma Zdrowia
 • · Pani Katarzyna Szewczyk PR Manager Organic Farma Zdrowia
 • · Pan Andrzej Pietrucha – Prezes Zarządu Fundacji BOŚ
 • · Pani Aleksandra Koper – koordynator projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”

Głównym organizatorem konkursu „Czas na zdrowie” była Fundacja Banku Ochrony Środowiska, natomiast patronat honorowy nad projektem objęły instytucje rządowe:

 • Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo Zdrowia
 • Ministerstwo Sportu i Turystyki
 • Agencja Rynku Rolnego.

Głównym celem konkursu była popularyzacja idei zdrowego odżywiania, żywności ekologicznej i aktywności fizycznej. Kluczowym elementem przedsięwzięcia był Festyn Zdrowia, składający się z trzech modułów:

 • Pierwsza część to pokaz filmów pt: „Śmietnik w mojej głowie”, mówiących o stereotypach funkcjonujących w społeczeństwie i sposobach ich przełamywania
 • Drugim elementem było praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy nt. zdrowego stylu życia, czyli przygotowanie i degustacja poczęstunku z produktów regionalnych

i ekologicznych.

 • Trzecim elementem była organizacja zabaw ruchowych dla dzieci , młodzieży oraz dorosłych.

Przypomnijmy, że Odonowski Festyn Zdrowia pn. „Aby zdrowym być trzeba umieć żyć” odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Odonowie 01.06.2012 r. i okazał się trzecim co do jakości festynem w całej Polsce (w kategorii szkół ponadgimnazjalnych).

Podczas uroczystej gali w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie wręczono dyplomy, nagrody rzeczowe dla opiekunów, uczestników konkursu oraz zwycięskich szkół.

Nagrodę dla zespołu „Eko-odonków” z rąk Prezesa Zarządu Fundacji BOŚ – Pana Andrzeja Pietruchy odebrała Pani Ewa Konieczna – opiekun nadzorujący realizację projektu oraz drużyna w składzie:

Karolina Obora – szef zespołu, Mateusz Noga, Wioletta Fucia, Justyna Bakowska, Barbara Chećko, Justyna Derek, Malwina Konieczna, Kesja Kuliś, Anna Kwiecień

Paulina Sobecka.

Nad oprawą fotograficzną czuwał nasz niezawodny przyjaciel „Eko-odonków” – Łukasz Mikina.

Warto wspomnieć również, że dzięki tak wysokiemu wynikowi w konkursie szkoła otrzymała urządzenie wielofunkcyjne.

Pierwsza edycja konkursu „ Czas na zdrowie” okazała się wielkim sukcesem dla naszego zespołu, dlatego nie porzucamy idei szerzenia wiedzy o rolnictwie ekologicznym, zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję konkursu, aby tym razem powalczyć o pierwsze miejsce.

Zgodnie możemy stwierdzić, że zdobyta przez nas wiedza z pewnością przełoży się na nasze dalsze życie i dokonywane wybory.

„Ten konkurs dał mi wiele, m.in. ukierunkował mnie na drogę zdrowej żywności”.

Anna Kwiecień

„Konkurs ten był dla naszej grupy „Eko-odonków” bardzo ciekawym doświadczeniem. Nie tylko pogłębiliśmy swoją wiedzę w zakresie zdrowego odżywiania, ale szerzyliśmy ją wśród społeczeństwa, dobrze się przy tym bawiąc. Wymagało to od nas  dużej kreatywności, zaangażowania i poświecenia. Podczas pierwszego etapu tzw. „Rozgrzewki”  nikt z nas nie przypuszczał, że zostaniemy tak wysoko ocenieni. III miejsce umocniło naszą wiarę w swoje umiejętności i możliwości. Przygoda z „Eko-odonkami” jednak się nie kończy i mamy zamiar dalej kontynuować naszą działalność.

Kesja Kuliś

Jestem pod wrażeniem pomysłowości, kreatywności naszej młodzieży, która zainspirowana przez Panią Ewę Konieczną udowodniła, że można osiągać sukcesy promując pozytywne wartości. Gratuluję nagrody zespołowi   „Eko-Odonków”.

Pobyt nagrodzonych w Warszawie na uroczystości rozdania nagród był możliwy dzięki  Panu Staroście Janowi Nowakowi. Serdecznie dziękujemy.

Jolanta Mizio

PRZEDSZKOLE dyplommm

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline