W dniu 15 lutego (piątek) w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cudzynowicach odbył się I TURNIEJ STEEL DARTA O PUCHAR STAROSTY KAZIMIERSKIEGO. Był to pierwszy taki turniej zorganizowany na terenie powiatu kazimierskiego a jego pomysłodawcą był wicedyrektor placówki Piotr Mucha oraz opiekunowie Szkolnego Klubu Darta „Dar(t)ciuchy” – Agata Fidelus i Andrzej Luty.

sosw1 sosw2

Do rywalizacji przy sizalowych tarczach stanęło 28 uczniów z 9-ciu szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu kazimierskiego. Otwarcia turnieju dokonał wicestarosta Michał Bucki, Dyrektor Zespołu Placówek Waldemar Kletschka oraz przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Darta Klasycznego Paulina Sztyc, Adrian Bartnik oraz Maciej Matoga.

W finale spotkało się dwóch wychowanków ZPSWR Cudzynowice z klubu "DAR(T)CIUCHY" : Marcin Nowak z ZPSWR pokonał po dobrym meczu Marcina Szczerbę(ZPSRW) 2-0 z, kończąc legi 37 i 41 lotką. W meczu o 3 miejsce Bartosz Dymek (gimnazjum Cieszkowy) wygrał 2-1 z Dawidem Klasińskim (gimnazjum Topola).

Najszybsza lotka turnieju - 37, finałowa Marcina Nowaka. Ponadto poniżej 40-tej lotki kończyli swoje legi Dawid Klasiński (38), Marcin Nowak (38), Marcin Szczerba (39) i Grzegorz Nawrot (39). Spektakularnych finiszów nie było - najwyższym HF 48 (16,16,d8) popisał się Grzegorz Nawrot - to również "Dar(t)ciuch" z ZPSWR Cudzynowice
Najwyższy wynik w jednej kolejce rzutów - 125 uzyskał Bartosz Dymek( Gim. Cieszkowy) 100 punktowe i większe kolejki rzutów zanotowali : Marcin Nowak (x3), Grzegorz Nawrot, Marcin Szczerba, Olaf Kapa i Marcin Iwan (obaj gimnazjum w Kazimierzy Wielkiej) oraz Maciej Klacza i Kuba Żarnowiec (obaj z SSP nr 1 w Kazimierzy Wielkiej). Jedyną dziewczyną biorącą udział w turnieju była Oliwia Kapa z SSP nr 3 w Kazimierzy Wielkiej, która podjęła równorzędną walkę z chłopcami.

Atrakcyjne nagrody oraz puchary dla najlepszych ufundował Starosta Kazimierski Jan Nowak

i Centrum Gier „BARD” z Krakowa.

Klasyfikacja zespołowa :

1. ZPSWR Cudzynowice