Starostwo Powiatowe

Ślubowanie klas pierwszych

 zsz2

Dzień 25 września był dniem szczególnym dla całej społeczności Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu z dwóch ważnych powodów: ślubowania klas pierwszych oraz otwarcia klasopracowni ufundowanej i wyposażonej przez firmy HERZ i KERMI. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście w osobach: pani Tamara Telusiewicz – Wojsznis – Dyrektor Zarządzający na teren Polski firmy HERZ, pan Marek Ostrowski – dyrektor techniczny firmy HERZ, pan Maciej Kopta – doradca techniczny firmy KERMI systemy grzewcze oraz rodzice uczniów klas pierwszych.

Uczniowie ślubowali m.in. być uczciwym i zdyscyplinowanym, zachowywać postawę godną obywatela RP, szanować mienie szkolne jako owoc wspólnej pracy.

Pani dyrektor Beata Malinowska wyraziła radość z tak licznej grupy młodych ludzi. którzy zdecydowali się kontynuować naukę w tej szkole i zapewniła, że w każdej sytuacji uczniowie mogą liczyć na jej wsparcie. Podkreśliła, że tak jak firma Herz, ma duże serce dla wszystkich uczniów.

Z kolei pani prezes firmy HERZ pogratulowała uczniom trafnego wyboru szkoły o przyszłościowych kierunkach kształcenia i zadeklarowała dalszą współpracę z naszą placówką. Odwołując się do własnego przykładu iż jako kobieta nie umie nic znaleźć we własnej torebce, to przykręcenie zaworu nie sprawia jej żądnej trudności, podkreśliła znaczenie szkół technicznych oraz popularyzacje w szkole i i środowisku działań zmierzających do poszerzania wiedzy z zakresu edukacji instalacyjnej i systemów grzewczych oraz odnawialnych źródeł energii

Aby w pełni móc się zaprezentować pierwszoklasiści Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu przygotowali część artystyczną, a uczniowie klas czwartych zadedykowali młodszym kolegom sentencje motywujące do dalszej pracy. Z przymrużeniem oka podali również przepis na idealnego ucznia w „mechaniku”.

Zgodnie z tradycją uczniowie klas pierwszych posadzili drzewka, które mają upamiętniać uroczystość ślubowania. Następnie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi do nowo otwartej sali dydaktycznej ufundowanej i wyposażonej przez firmy HERZ i KERMI, z którymi szkoła współpracuje od kilku lat. Serdecznie dziękujemy naszym partnerom za dotychczasową współpracę z szkołą

Uczniom klas pierwszych życzymy wytrwałości w drodze do sukcesu.

zsz1

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline