Obchody jubileuszu Kazimierskiego Ośrodka Sportowego zainaugurował bieg uliczny, w którym wzięła udział blisko 130 osobowa liczba uczestników, ochotników, amatorów i zawodowców.

kos

Zwycięzcą biegu na 10 km. został pochodzący z Kazimierzy Wielkiej znany maratończyk Jacek Łabudzki.

To nie jedyne atrakcje jakie tego dnia można było oglądać

Oficjalnego rozpoczęcia dokonał swoim wystąpieniem Prezes KOS Stefan Marzec. Przybliżył nam historię i osiągniecia KOS-u . Ponieważ Ośrodek ten jest spółką w której swoje udziały posiadają samorządy powiatowy i gminny to również udziałowcy reprezentowani przez Starostę Kazimierskiego Jana Nowaka oraz z Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka Tadeusza Konopka nie szczędzili słów uznania jubilatowi doceniając ideę propagowania sportu wśród społeczności lokalnej. Jubileuszową gale uświetniły rozgrywki sportowe. Duże emocje wzbudził pokazowy mecz tenisa stołowego z udziałem aktualnej Mistrzyni Polski Seniorek Antoniny Szymańskiej z Pauliną Narkiewicz.

Warto przypomnieć, że obie zawodniczki były reprezentantkami Kazimierskiego Klubu Rafaello w okresie kiedy ten świecił triumfy na arenie Polski i Europy.

Z zainteresowaniem publiczność przyglądała się także pokazowi soke a w wykonaniu pasjonata tej sztuki Mariusza Błaszkiewicza, by w końcu w godzinach wieczornych móc obejrzeć mecz dwóch Reprezentacji: Polski Futsalu Oldboy z Kazimierzą Wielką.

Jak przystało na mistrzowską reprezentację Polski podarowała jubilatom symboliczny upominek - 8 piłek do siatki.

Artystyczną oprawę uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta ze Skalbmierza oraz fantastyczny jak zwykle występ Mażoretek. Nie zabrakło również młodzieży szkolnej z Gimnazjum w Cieszkowach oraz Zespołu Szkół z Opatowca.

Jubileusz 10 –lecia istnienia KOS był okazją do wspomnień, a licznie zebranej publiczności dostarczał wiele emocji i chwil wzruszeń.

Jubilatowi życzymy dalszych sukcesów.

Czy pracownicy są uprzejmi
Czy godziny pracy są właściwe
Czy w Starostwie czeka się w kolejkach
Czy pracownicy posiadają wiedzę fachową