Starostwo Powiatowe

Otwarcie nowego skrzydła
w Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych
w Cudzynowicach

DSC00200m DSC00299m
 PA093453m PA093470m

„Za troskę, życzliwość i poczucie odpowiedzialności za los naszych podopiecznych” – oficjalne otwarcie nowego skrzydła ZPSWR w Cudzynowicach.

            9 października 2015r. dyrektor Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnego Waldemar Kletschka oficjalnie podziękował za poprawę warunków kształcenia dzieci, otwierając nowe skrzydło w placówce i wyremontowane łazienki.

            Placówka dzięki przychylności i finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego
i Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach otrzymała ponad 400m² powierzchni, na których zaadaptowano 5 sal dydaktycznych, 3 sale przeznaczone do zajęć rewalidacyjnych, pracownię informatyczną, bibliotekę, archiwum oraz pomieszczenia gospodarcze. Koszt tej inwestycji wyniósł 50 tys. zł.

            Ponadto od nowego roku szkolnego wychowankowie mieszkający w internacie mieszczącym się przy ZPSWR korzystają z nowo wyremontowanych i dostosowanych
do potrzeb osób niepełnosprawnych łazienek. Możliwe to było dzięki dofinansowaniu
z Urzędu Marszałkowskiego pozyskanego w ramach projektu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Kielcach.

            Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Wicestarosta Michał Bucki, Dyrektor PCPR-u Bożena Pytel, Wicedyrektor ZPSWR Katarzyna Zaręba.

            Dodatkowo to uroczyste wydarzenie uświetnione zostało magicznym przedstawieniem zatytułowanym „Jesienny pejzaż” przygotowanym przez wychowanków placówki, przenoszącym zarówno zebranych gości, uczniów jak i nauczycieli w wyjątkowy nastrój
i klimat. Tradycyjnie niezwykły program artystyczny i gra młodych aktorów zostały nagrodzone gromkimi brawami i słodkościami.

            Uroczyste otwarcie zostało zakończone bardzo smacznym poczęstunkiem.

            Dzięki kosztownemu, ale jakże potrzebnemu remontowi uczniowie i pracownicy ZPSWR mogą pracować w dogodnych spełniających normy europejskie warunkach.

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline