Otwarcie nowego skrzydła
w Cudzynowicach

DSC00200m DSC00299m
 PA093453m PA093470m

„Za troskę, życzliwość i poczucie odpowiedzialności za los naszych podopiecznych” – oficjalne otwarcie nowego skrzydła ZPSWR w Cudzynowicach.

9 października 2015r. dyrektor Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnego Waldemar Kletschka oficjalnie podziękował za poprawę warunków kształcenia dzieci, otwierając nowe skrzydło w placówce i wyremontowane łazienki.

Placówka dzięki przychylności i finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego
i Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach otrzymała ponad 400m² powierzchni, na których zaadaptowano 5 sal dydaktycznych, 3 sale przeznaczone do zajęć rewalidacyjnych, pracownię informatyczną, bibliotekę, archiwum oraz pomieszczenia gospodarcze. Koszt tej inwestycji wyniósł 50 tys. zł.

Ponadto od nowego roku szkolnego wychowankowie mieszkający w internacie mieszczącym się przy ZPSWR korzystają z nowo wyremontowanych i dostosowanych
do potrzeb osób niepełnosprawnych łazienek. Możliwe to było dzięki dofinansowaniu
z Urzędu Marszałkowskiego pozyskanego w ramach projektu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Kielcach.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Wicestarosta Michał Bucki, Dyrektor PCPR-u Bożena Pytel, Wicedyrektor ZPSWR Katarzyna Zaręba.

Dodatkowo to uroczyste wydarzenie uświetnione zostało magicznym przedstawieniem zatytułowanym „Jesienny pejzaż” przygotowanym przez wychowanków placówki, przenoszącym zarówno zebranych gości, uczniów jak i nauczycieli w wyjątkowy nastrój
i klimat. Tradycyjnie niezwykły program artystyczny i gra młodych aktorów zostały nagrodzone gromkimi brawami i słodkościami.

Uroczyste otwarcie zostało zakończone bardzo smacznym poczęstunkiem.

Dzięki kosztownemu, ale jakże potrzebnemu remontowi uczniowie i pracownicy ZPSWR mogą pracować w dogodnych spełniających normy europejskie warunkach.

Więcej Zgadzam się Nie zgadzam się