Pomoc na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

pomgal

W dniu 9 października 2015 r. w Starostwie Powiatowym w Opatowie miało miejsce oficjalne wręczenie promes - środków przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Pomoc otrzymało 10 powiatów i 28 gmin województwa świętokrzyskiego.Wręczenia promes w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opatowie dokonał Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna w obecności Wojewody Świętokrzyskiego Pani Bożentyny Pałki – Koruby, pełnomocnika d/s klęsk żywiołowych Leszka Papaja i gospodarza spotkania, wicestarosty opatowskiego Gustawa Saramańskiego.

Powiat Kazimierski reprezentował Starosta Jan Nowak, jednocześnie wiceprzewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Świętokrzyskiego. Powiat Kazimierski otrzymał z rąk ministra Schetyny promesę na kwotę 400.000 zł, która przeznaczona jest na odtworzenie drogi Czarnocin - Soboszów. Przetarg na wykonanie zadania został rozstrzygnięty 14 bm. Kwota przetargowa realizacji zadania wynosi 370.000 zł.

Wiceprzewodniczący Konwentu, Starosta Kazimierski Jan Nowak podziękował w imieniu samorządowców województwa świętokrzyskiego za rządową pomoc przy usuwaniu skutków klęsk żywiołowych w Świętokrzyskiem.

Zdzisław Pilarski

Więcej Zgadzam się Nie zgadzam się