XXXIV Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej

PTWP1  PTWP3

PTWP5 PTWP7

W tegorocznych powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", rozegranych 15 kwietnia 2011 roku                w Komendzie Powiatowej PSP w Kazimierzy Wielkiej, wzięło udział 14-tu uczestników,

w trzech grupach wiekowych (szkół podstawowych, gimnazjów, szkoły średnie).

Przybyłych uczniów i ich opiekunów powitał w imieniu organizatorów  Z-ca Komendanta Powiatowego PSP st. kpt. Paweł Cabala przedstawił członków Komisji, przypomniał zasady regulaminu.

Pierwszą częścią eliminacji był pisemny test wiadomości, opracowany przez Komisję. Widać nie sprawił on dużych kłopotów uczestnikom rywalizacji, bo pierwszy z uczniów wyszedł z sali już po 20 minutach. Po szybkim sprawdzeniu testów, komisja ogłosiła wyniki, informując, że do ustnego finału zakwalifikowali się:

a) w grupie szkół podstawowych: Kamila Kozioł, Karol Kwoka, Michał Minior

b) w grupie szkół gimnazjalnych: Daniel Kowalski, Hubert Zys, Paweł Makuch

c) w grupie szkół średnich: Krzysztof Gorgoń, Aleksandra Derek, Artur Marzec

Po wylosowaniu zestawów pytań, jako pierwsi odpowiadali przed jury uczniowie szkól podstawowych. Po nich przyszła kolej na finalistów z gimnazjów               a następnie ze szkół średnich.  Rywalizacja była zacięta, we wszystkich grupach wiekowych.

Wreszcie przyszła pora na ceremonię ogłoszenia wyników i wręczenia nagród ufundowanych przez Starostę Kazimierskiego oraz Zarząd Powiatowy ZOSP RP.             Na ten fragment eliminacji przybył Starosta Kazimierski – Jan Nowak.

Końcowe wyniki ogłosił przewodniczący Pan kpt. Krzysztof Wojtasik –przewodniczący Komisji.

Laureatom nagrody wręczali wspólnie Starosta Kazimierski –Jan Nowak oraz Z-ca Komendanta Powiatowego PSP st. kpt. Paweł Cabala

Uczniowie otrzymali m. in. Encyklopedie (historyczne, biologiczne, chemiczne, fizyczne), dyplomy oraz kalendarze.

Zabierając głos starosta Jan Nowak wyraził zadowolenie że wspólnie                        z Zarządem Powiatowego Oddziału ZOSP w Kazimierzy Wielkiej przeprowadzonego turnieju. Uznał, że kwestia bezpieczeństwa publicznego, na każdym etapie nauki szkolnej. Podziękował nauczycielom - opiekunom uczniów za przygotowanie młodzieży do turnieju.

Dobrej wiedzy pogratulował uczniom Z-ca Komendanta Powiatowego PSP            st. kpt. Paweł Cabala.

Wyniki końcowe:
1. Grupa I (szkoły podstawowe): Kamila Kozioł -4pkt, Michał minior -3pkt, Karol Kwoka- 2pkt
2. Grupa II (gimnazja):Paweł Makuch-3pkt, Daniel Kowalski-1pkt, Hubert Zys-0pkt

3. Grupa III(szkoły średnie): Artur Marzec-6pkt, Krzysztof Gorgoń-2pkt, Aleksandra Derek-0pkt.

Powiat kazimierski w eliminacjach wojewódzkich OTWP reprezentować będą: Kamila Kozioł- SP w Krzczonowie, Paweł Makuch- Publiczne Gimnazjum                         w Czyżowicach, Artur Marzec – ZSZ w Odonowie.