ludowe        Galeria

Obchody wojewódzkie Święta Ludowego 2011 odbyły się w niedzielę w Kazimierzy Wielkiej. Zainaugurowała je uroczysta msza w kościele parafialnym Podwyższenia Krzyża Świętego, koncelebrowana przez dziekana kazimierskiego dekanatu Janusza Mularza, notariusza Kurii Kieleckiej Dariusza Gącika i proboszcza Mariana Jakubowskiego.

Po nabożeństwie miał miejsce przemarsz ulicami miasta. Korowód – z pocztami sztandarowymi, roztańczonymi mażoretkami ze Skalbmierza i orkiestrą dętą na czele – przeszedł do Parku Miejskiego imienia Łubieńskich. Tu odbyła się główna część niedzielnych uroczystości.

Honory gospodarza pełnił prezes powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, starosta kazimierski Jan Nowak. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: eurodeputowany Czesław Siekierski, poseł Mirosław Pawlak, szef świętokrzyskich ludowców, marszałek Adam Jarubas oraz liderzy samorządów z Ponidzia.

Część artystyczną imprezy rozpoczęła 100-osobowa grupa przedszkolaków z Kazimierzy Wielkiej. Maluchy z wdziękiem śpiewały i tańczyły, podbijając serca publiczności "hitem z parasolkami” – klasykiem "I'm singin' in the rain”. Na przekór tytułowi piosenki, wczoraj nie spadła nawet kropla deszczu, a ludowej fieście towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda.

W kolejnej odsłonie programu prezentowały się przedszkolaki z Czarnocina. Potem na scenie amfiteatru w parku wystąpiły skalbmierskie mażoretki, trzy strażackie orkiestry: ze Skalbmierza, Kociny i Zięblic oraz zespół muzyczny The Postman.

Były też inne atrakcje dla publiczności: stoiska gastronomiczne, wata cukrowa, lody grill, mały lunapark dla najmłodszych. Jako gwiazda imprezy wystąpiła Kapela Jędrzej z Jędrzejowa, a zabawa w kazimierskim parku trwała do wieczora

Autor: Adam LIGIECKI

Żródło :