Robocze spotkania w sprawie termomodernizacji i ścieżek rowerowych

rower1

W poświąteczny wtorek, 22 kwietnia w Starostwie Powiatowym odbyły się dwa ważne spotkania robocze, dotyczące tegorocznych inwestycji w zakresie termomodernizacji obiektów szkolnych oraz planowanych ścieżek rowerowych.

W obu spotkaniach z ramienia Powiatu Kazimierskiego uczestniczyli: Starosta Jan Nowak, Wicestarosta Michał Bucki oraz Skarbnik Zbigniew Cichoń. Obecni byli także przedstawiciele gmin współpracujących w tych tematach ze Starostwem: wójt Opatowca Sławomir Kowalczyk, skarbnik gminy Opatowiec Anna Klimaszewska-Luty, skarbnik gminy Czarnocin Zbigniew Piś oraz burmistrz miasta i gminy Kazimierza Wielka Tadeusz Knopek.

W pierwszym - dotyczącym termomodernizacji - spotkaniu, omówiono dalszą realizację projektu po otwarciu ofert, które miało miejsce 17 kwietnia. Ustalono zakres dokumentów, jakie należy dostarczyć do Regionalnego Programu Operacyjnego woj. Świętokrzyskiego.

W drugim spotkaniu porozumiano się co do finansowania koncepcji ścieżek rowerowych przez poszczególne gminy, przez które przebiegać będzie trasa ścieżki rowerowej.

Powiat zawarł już stosowną umowę, pora teraz na gminy Kazimierza Wielka, Opatowiec i Czarnocin. Jako samorząd wiodący, Powiat Kazimierski płaci za całość koncepcji, zaś w/w gminy refundują swoją część.

rower2 rower3

rower4 rower5