Powiat kazimierski ma swoich mistrzów

dodano: 7 kwietnia 2011, 7:00 Autor: /ALI/

Prezes Stefan Marzec (w środku) celebrował wygraną w kategorii „ryczących pięćdziesiątek” w towarzystwie rywali oraz wicestarosty Michała Buckiego (drugi z prawej). (fot. Adam Ligiecki)

Wprawdzie wspomnienia sukcesów Rafaello pokrywa coraz grubsza patyna czasu, lecz Kazimierza Wielka nadal jest stolicą tenisa stołowego na Ponidziu. W wiosennych mistrzostwach powiatu emocji nie brakowało.

W turnieju startowali zawodnicy z pięciu gmin regionu kazimierskiego. Na parkiecie hali przy ulicy Kościuszki machali rakietkami amatorzy, ale mieliśmy też persony ze świata profesjonalnego ping-ponga.

Zgodnie z regulaminem, w mistrzostwach brali udział tylko dorośli (młodzież ma kazimierską Powiatową Ligę Tenisa Stołowego). Rywalizowano w formule open kobiet i mężczyzn oraz w czterech kategoriach wiekowych panów.

Dwa tytuły mistrzowskie zdobył Stefan Marzec - prezes Kazimierskiego Ośrodka Sportowego i klubu Rafaello, twórca potęgi kazimierskiego tenisa. Wygrał turniej open mężczyzn, a także swoją kategorię wiekową, nazywaną pieszczotliwie „ryczące pięćdziesiątki”. Tradycje rodzinne podtrzymuje córka prezesa, Karolina, która ma w dorobku występy w ekstraklasie w barwach Rafaello. W mistrzostwach powiatu była pierwsza, wyprzedzając Magdalenę Kalisz i Ewelinę Radziszewską.

W kategorii wiekowej 1976-1991 zwyciężył Łukasz Skowron przed Tomaszem Makuchem i Michałem Buckim; w kategorii 1961-1975 - Leszek Rubacha przed Markiem Szymańskim i Wojciechem Górą. Najlepszy wśród seniorów był Lucjan Kusak, który ograł Kazimierza Pietrzyka i Mieczysława Pawlika.

Dziarsko machali rakietką kazimierscy celebryci. Wicestarosta Michał Bucki zdobył brąz w kategorii 1976-1991 i zajął 9 miejsce w formule open, członek Zarządu Powiatu Jerzy Bojanowicz - czwarte w „ryczących pięćdziesiątkach”.

Mistrzostwa powiatu były kolejnym w tym roku dużym turniejem tenisa stołowego w Kazimierzy. W styczniu oglądaliśmy pierwszą edycję maratonu nocnego, z udziałem zawodników z różnych stron kraju, w lutym - otwarte mistrzostwa gminy Kazimierza Wielka. Po wakacjach planowana jest druga odsłona nocnego maratonu.