„Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”

Seneka

gratulacje Starosty KazimierskiegoPrzyszli ekonomiści, informatycy i hotelarze – absolwenci Technikum im. Władysława Grabskiego w Odonowie świętowali  29 kwietnia 2011 r. ukończenie szkoły.

Na uroczystości  najważniejszym akcentem było   wręczenie przez Pana Jana Nowaka, Starostę Kazimierskiego, dyrekcję oraz wychowawców - świadectw ukończenia szkoły.

Do absolwentów kierowano liczne życzenia powodzenia na maturze, egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, podkreślano wagę wykształcenia we współczesnym świecie i rolę szkoły w przygotowaniu do dalszej kariery zawodowej.

Przypomniano również słowa Patrona Szkoły – Władysława Grabskiego zobowiązujące do nieustannej pracy nad sobą aby, być wartościowym człowiekiem.

Maturzystom w odonowskiej szkole postawiono wysokie wymagania – mają osiągnąć wyniki przynajmniej na poziomie matury ubiegłorocznej, a te są w niektórych przedmiotach powyżej średniej wojewódzkiej.

Wśród 78 absolwentów aż 34 wyróżniono nagrodami książkowymi, rzeczowymi, dyplomami oraz listami gratulacyjnymi dla rodziców, w uznaniu za osiągnięcia w nauce, wzorowy stosunek do obowiązków szkolnych, udział w olimpiadach, konkursach, zawodach sportowych a także aktywność w kreowaniu wizerunku szkoły. Największy sukces odniosła Anna Puchała, która uczestniczyła w centralnym etapie Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej – Kołobrzeg 2011. W tej samej olimpiadzie uczestniczył na etapie okręgowym Krzysztof  Kwapień. Sukcesy odnotowano również w Olimpiadzie Języka Angielskiego – Julita Gola etap okręgowy, Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej – Paulina Przechera – etap okręgowy, Olimpiadzie Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości – Dawid Bojko – etap okręgowy.

Absolwenci dziękując wychowawcom i nauczycielom za opiekę, podkreślali wyjątkową, życzliwą atmosferę panującą w szkole i zaangażowanie nauczycieli w przygotowanie uczniów do egzaminów, również na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych.

Uroczystość zakończyła piosenka w wykonaniu absolwentki o wymownym tytule Szczęśliwej drogi, już czas…