edu1 edu1

W dniu 11 października 2012 r. w Sali konferencyjnej kazimierskiego Starostwa miało miejsce spotkanie przedstawicieli szkół i placówek oświatowych podległych Powiatowi Kazimierskiemu z okazji przypadającego w najbliższą niedzielę Dnia Edukacji Narodowej. Rolę gospodarza spotkania pełnił Wicestarosta Powiatu Michał Bucki przy asyście Pani Teresa Bondaś – Przewodniczącej Komisji Oświaty Rady Powiatu i Pana Wojciecha Kałata Dyrektora Powiatowego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół.

W spotkaniu tym wzięli również udział przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych w osobach Pani Haliny Opilskiej – Prezesa Zarządu Oddziału ZNP  w Kazimierzy Wielkiej i Pana Pawła Gali – Wiceprzewodniczącego Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Kazimierzy Wielkiej.

Dzień Edukacji Narodowej to chwila, kiedy w sposób szczególny uświadamiamy sobie jak wielką rolę w życiu społecznym odgrywa oświata i jak wiele zależy od właściwego wychowania i kształcenia.

Jest to więc doskonała okazja by nie tylko złożyć  pracownikom placówek systemu oświaty życzenia, ale także podziękować im za pracę, na co w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę Wicestarosta Michał Bucki. Wyraził także przekonanie, że samorząd powiatowy będzie dalej dokładał wszelkich starań, by ochronić dotychczasowe miejsca pracy i zapewnić możliwie jak najlepszą stabilność wykonywania tego zawodu tak od strony organizacyjnej jak i materialnej.

W trakcie tego spotkania zostały wręczone przez Wicestarostę Michała Buckiego dziewięciu nauczycielom akty nadania  stopnia awansu zawodowego – nauczyciel mianowany, które otrzymali:

• · Pani Sylwia Psica – nauczyciel Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach
  • · Pani Angelika Cichopek – nauczyciel Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach
  • · Pani Joanna Porębska - Szolc – nauczyciel Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach
  • · Pani Gabriela Skowron – nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu
  • · Pani Ilona Lipka – nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu
  • · Pan Jacek Tora – nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu
  • · Pani Małgorzata Nowak – nauczyciel Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Cudzynowicach
  •     Pan Ryszard Kłos – nauczyciel Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo  – Rewalidacyjnych w Cudzynowicach

•     Pan Piotr Mucha – nauczyciel Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo  – Rewalidacyjnych w Cudzynowicach

Obchody Dnia Edukacji Narodowej były także okazją do uhonorowania wyróżniających się nauczycieli nagrodami Starosty Powiatu. W tym roku trafiły one do rąk:

• · Pani Cecylii Kruszyńskiej – nauczyciela Poradni – Psychologiczno –Pedagogicznej   w Kazimierzy Wielkiej