Sparta Caffaro: Jubileusz i ... pożegnanie III ligi

sparta16

W pożegnalnym meczu III ligi Sparta Caffaro Kazimierza Wielka przegrała na własnym boisku w sobotę, 4 czerwca z Czarnymi Połaniec 2:3. Ostatnie w III lidze bramki dla Sparty zdobyli Papa Drame i Sebastian Łoś.
W przerwie meczu odbyła się finałowa uroczystość obchodów 95-lecia Sparty.
Prezes klubu Mateusz Bomba przedstawił w skrócie bogatą historię kazimierskiej Sparty (w chwili założenia w 1921 r - Nidzica, po II wojnie światowej - Polonia, a także Cukrownia). Na zakończenie swego wystąpienia prezes Bomba powiedział: "Mam też taką małą nadzieję, że kolejny Jubileusz, Jubileusz tym razem już 100-lecia Klubu, który przypadnie w 2021 roku, przyjdzie nam świętować w nowych warunkach. Uważam, że najstarszy klub województwa świętokrzyskiego, będący zarówno kiedyś, jak i teraz wizytówką Kazimierzy Wielkiej zasługuje na modernizację swej bazy sportowo-organizacyjnej. Mocno liczę, że przy współpracy różnych środowisk na czele z Panem Burmistrzem MiG Kazimierza Wielka, Panem Starostą Kazimierskim, a przy zaangażowaniu również naszej pracy uda się przeprowadzić taką inwestycję".
Z okazji Jubileuszu Zarząd Klubu i Komitet Obchodów 95-lecia złożyli podziękowania za pracę i zaangażowanie na rzecz Sparty dotychczasowym prezesom Jubilatki. Otrzymali je: Franciszek Czapla, Józef Kowalski Marek Kowalski, Adam Bodzioch, Zdzisław Chałuda, Marian Kowalski, Rafał Ziętek, Zbigniew Lech i Mateusz Bomba. Dyplomy oraz pamiątkowe medale i statuetki  wręczał prezesom Starosta Kazimierski Jan Nowak w asyście członka Zarządu Sparty Henryka Dudy.
Uroczystość 95-lecia uświetnili swą obecnością: prezes Świętokrzyskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Kielcach Jerzy Kula oraz wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Trybek, którzy przekazali na ręce prezesa Mateusza Bomby okazały puchar i piękną paterę z wygrawerowanymi wyrazami uznania dla Sparty Caffaro.

Tekst i zdjęcia Zdzisław Pilarski