Po raz czwarty biegaliśmy szlakiem megalitów

Powiększ obrazmegality

Po raz czwarty biegaliśmy szlakiem megalitów

megality

Ponad setka biegaczy płci obojga w wieku od przedszkolnego po emerytalny biegało w niedzielę szlakiem kazimierskich megalitów. Liczące ponad 5 000 lat, długie na ponad 100m grobowce są starsze od egipskich piramid. Odkryte zostały przez archeologów – m. in. dr. Krzysztofa Tunię z krakowskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk – na pograniczu Kazimierzy Wielkiej i Słonowic, tuż obok obecnego zbiornika retencyjnego na Małoszówce. Tegoroczny bieg (to już czwarta edycja) pokazał, że staje się imprezą coraz bardziej rodzinną – startowały rodzeństwa, a nawet całe rodziny, każdy w swojej kategorii. Puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe uczestnikom wręczali: Burmistrz MiG Adam Bodzioch, Z-ca Burmistrza Łukasz Maderak, Wicestarosta Michał Bucki oraz „ojciec” megalitów dr Krzysztof Tunia.

Wyniki IV Biegu oraz relacja tekstowa – wkrótce na stronie www.kazimierzakos.pl

Obszerna fotorelacja (ponad 170 zdjęć) na stronie www.pilarscy.eu