Sport i rekreacja

 

w powiecie kazimierskim

 

 

 

altaltaltalt

altaltaltalt

 

 

1. Maraton Pływacki

2. Mistrzowie Futsalu

3.Tenis Stołowy

4. Judo, Karate,Ju-jitsu. Rewia Wschodnich Walk

5. Wędkarstwo

6. Kolarstwo

7. Rajd Samochodów Terenowych

8. Rajd Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Republiki Partyzanckiej i Eskapada Patriotyczna Szlakiem Hubala

9. Stadnina Koni Hubertus

 

 

Maraton Pływacki

 

w Lutym 2010 roku odbył się IV 24 Godzinny Maraton Płytacki

NASZ NOWY REKORD TO 889,650  KM !!!
35586 DŁUGOŚCI BASENU!!!

 

NIESAMOWITE POKAZY LASERÓW!!!

alt

alt

 

 

Wręczenie nagród

 

NAJLEPSZA UCZESTNICZKA
Buszczanka Natalia Musiał, która przepłynęła najwięcej - 38 kilometrów

 

alt

Nagrody dla uczestników wręczyli
Starosta Kazimierski JAN NOWAK
Oraz Burmistrz MiG Kazimierza Wielka ADAM BODZIOCH

 

alt

źródło:

 

 

Basen

Największym centrum sportowo - rekreacyjnym w naszym powiecie jest Kazimierski Ośrodek Sportowy, czyli wspaniale wyposażona hala sportowa oraz nowoczesny basen.

Kryta pływalnia jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w naszym regionie. W dwukondygnacyjnym budynku znajdują się dwa baseny, brodzik dla dzieci, jakuzi, 43 metrowa zjeżdżalnia, bicze wodne, sauny oraz wspaniałe solarium z funkcją odchudzania Body Wave. Do ogrzewania obiektu zostały zastosowane kolektory słoneczne i są to pierwsze urządzenia tego typu na Ponidziu. Miłośników pływania zapraszamy na basen czynny we wszystkie dni tygodnia. Oferujemy naukę pływania grupową i indywidualną. Zapewniamy atrakcyjne ceny karnetów (bilety grupowe od 3 zł/godz. bilety rodzinne od 4 zł/godz.) oraz wspaniałą, rodzinną atmosferę.

 

alt alt

Nauka pływania na basenie                                                               Nowoczesny basen

 

 

Hala sportowa

Tętniąca życiem od wczesnych godzin porannych do wieczora, jest miejscem, w którym odbywają się różnorodne imprezy sportowe, począwszy od rangi gminnej, na międzynarodowej kończąc. Wymienić należy: Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem”, Ogólnopolskie Turnieje Klasyfikacyjne Młodzików i Oldboi, towarzyskie mecze Reprezentacji Polski Oldboi w Futsalu, oraz różnej rangi turnieje wojewódzkie, powiatowe i gminne.

Do największej imprezy cyklicznej organizowanej przez KOS należy bez wątpienia Powiatowa Liga Futsalu - VI edycja ligi zgromadziła aż 34 drużyny  czyli około 400 zawodników!. Licznie zgromadzeni kibice w każdą sobotę i niedzielę w okresie od listopada do kwietnia oglądają dziesiątki meczów.

 

 

W Kazimierskiej "halówce" młodzi biją starych

 

Zwycięzcy Powiatowej Ligi Futsalu 2008/2009

 

alt

Najlepsi z najlepszych - Szalony Gang i Juniorzy Młodsi Sparty z nagrodami

za wygranie Powiatowej Ligi Futsalu oraz Pucharu Ligi 2009.

(A. Ligiecki)

 

Powiatową Ligę Futsalu 2008/2009 wygrał po raz pierwszy Szalony Gang. Jeszcze większą sensacją było zwycięstwo Juniorów Młodszych Sparty w Pucharze Ligi.
Ekipa nastolatków okazała się lepsza od drużyn złożonych z rutyniarzy, zatrudniających gwiazdy lig profesjonalnych.

JESTEŚMY NAJWIĘKSI!
To największy piłkarski turniej pod dachem w regionie świętokrzyskim. W tym roku pobiliśmy rekord - zarówno w lidze, jak i w pucharze wystąpiły po 42 drużyny! Także z województwa małopolskiego, co nadaje naszej "halówce” wymiar ponadregionalny.
Graliśmy przez ponad cztery miesiące - od 15 listopada do 22 marca. Na parkiecie hali przy ulicy Kościuszki biegało za piłką aż 604 zawodników. Najmłodszy - Krzysztof Trzaska z Rachwałowianki ma dopiero 14 lat, senior - Ryszard Marzec (Mlek-Pol) liczy sobie 54 wiosny.
Takich fajerwerków strzeleckich, jak w kazimierskim turnieju, nie obejrzą kibice chyba w żadnym zakątku świata. W lidze zdobyto łącznie 2400 bramek (!), zaś piłka wpadała do siatki średnio co 4 minuty i 50 sekund.

 

 

 

NOWI MISTRZOWIE

 

Czranocin mistrzem Powiatowej Ligi Futsalu 2009/2010

 

alt

Czarnocin został nowym mistrzem Powiatowej Ligi Futsalu.

(fot. Powiatowa Liga Futsalu)

 

Czarnocin i Topola - to nowi bohaterowie zakończonego właśnie sezonu 2009/2010 kazimierskiego futsalu.

O rozmachu, z jakim zorganizowano Powiatową Ligę Futsalu, najlepiej świadczą liczby. Turniej trwał przez 133 dni, czyli ponad cztery miesiące. Wystąpiło 40 drużyn, rozegrano grubo ponad ćwierć tysiąca meczów!
Za piłką uganiało się 564 zawodników, którzy na parkiecie hali przy ulicy Kościuszki spędzili... 10 tysięcy 40 minut. I nie był to wcale spacerek - w trakcie turnieju strzelono 1935 bramek.

NOWI MISTRZOWIE
Patrząc od strony sportowej, był to turniej pełen niespodzianek. Mamy bowiem dwóch nowych mistrzów. Ligę po raz pierwszy w historii wygrał Czarnocin, po raz pierwszy zdobyli też puchar piłkarze z Topoli.
Czarnocin miał swoją receptę na sukces. Od początku turnieju plasował się w czołówce, rzadko jednak wychodząc na pozycję lidera. Popisał się za to piorunującym finiszem, bijąc w finale ubiegłorocznego mistrza, Szalony Gang 5:3.
Topola wygraną w pucharze powetowała sobie niepowodzenia w barażach o awans do pierwszej ligi. Miała też w składzie gwiazdę - bombardiera Mateusza Gorgonia, który siał postrach wśród bramkarzy rywali.

 

KRAJANIE STAROSTY
Uroczyste zakończenie kazimierskiej "halówki” miało uroczystą oprawę. Zjawili się przedstawiciele wszystkich drużyn, przybył również starosta Jan Nowak, patron honorowy turnieju. Miał nie lada frajdę, wręczając puchar za mistrzostwo ligi... krajanom - ekipie z Czarnocina. Ale nie brakło też nagród i wyróżnień dla innych piłkarzy.

 

 

Tenis Stołowy

 

Organizowana jest również corocznie Powiatowa Liga Tenisa Stołowego Szkół (podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych), turnieje piłki halowej, turnieje siatkówki, biegi przełajowe z okazji Dnia Dziecka. W okresie letnim rusza Powiatowa Liga Piłki Nożnej oraz turnieje siatkówki plażowej.

Do dyspozycji jest również sala treningowa, w której odbywają się zajęcia fitness oraz tańca a także doskonale wyposażona siłownia. Praktycznie o każdej porze roku istnieje możliwość zorganizowania obozów szkoleniowo - treningowych.

Nasza oferta dla wszystkich to: hala sportowa wyposażona w pełnowymiarowe boiska do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, tenis ziemny, futsal, salę fitness, siłownię, profesjonalny sprzęt do tenisa stołowego (TIBHAR), boiska do piłki plażowej oraz wspaniałą krytą pływalnię z saunami (parową i fińską) oraz jedno z najnowocześniejszych w Polsce solarium. Nasze obiekty sportowe są przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

alt alt

Rozgrywki piłki siatkowej                                                                Rozgrywki tenisa stołowego    

 

 

Bez wątpienia największą dumą powiatu kazimierskiego jest ekstraklasowy klub tenisa stołowego kobiet RAFAELLO, który w ostatnim sezonie 2006/07 zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski oraz Puchar Polski i ostatecznie sklasyfikowany został na pierwszym miejscu w systemie współzawodnictwa sportowego. Istniejący od 10 lat klub sportowy stał się wizytówką sportową naszego regionu i województwa. Drużyna kobiet – tenisistek stołowych-w ciągu pięciu lat przeszła drogę od II ligi do sukcesów w Ekstraklasie. Sukcesów, jakich nigdy nie osiągnął żaden inny zespół z naszego województwa! Obecnie klub sportowy „Rafaello – Mlekpol”, jest jednym z najlepszych klubów w Polsce. W zespole grają reprezentantki kraju, dwukrotna Mistrzyni Polski  i zawodniczki z zagranicy.  Od początku istnienia klubu jego prezesem jest Stefan Marzec, jednocześnie prezes Kazimierskiego Ośrodka Sportowego.

 

alt  alt

                                Ekstraklasowy zespół Ceramika Budowlana  Mlek-Pol „Rafaello”    

 

We wrześniu 2007 roku Kazimierski Ośrodek Sportowy oraz RAFAELLO był organizatorem I rundy Pucharu ETTU, w którym oprócz zdobywcy Pucharu Polski wystąpiły kobiece drużyny z Portugali, Grecji i Izraela. Nasz zespół nie miał sobie równych i wygrał te rozgrywki w pięknym stylu! W październiku natomiast nasze „złotka” grały w II rundzie eliminacji Pucharu Europy w Hiszpanii. Po zaciętej walce oddały palmę pierwszeństwa gospodyniom zajmując wysokie drugie miejsce. To niewątpliwie ogromny sukces, którym nie może się pochwalić żaden z zespołów w województwie świętokrzyskim.

 

Aktualna strona  www.kazimierzakos.pl

 

alt alt

Kryta pływalnia                                                                                Hala sportowa

 

Należy wspomnieć również aktywnie działające na terenie powiatu kazimierskiego Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Skupiają one Uczniowskie Kluby Sportowe (min. Victoria, Koronna, Nadwiślana, Rekord czy Return) oraz Ludowe Kluby Sportowe (Rafaello, Victoria, Jawornik, Nidzica).

Rozgrywki i różne ciekawe inicjatywy w/w zespołów zwykle ściągają tłumy wiernych kibiców.

 

 

 

Judo, karate, ju-jitsu. Rewia wschodnich walk w Kazimierzy

Międzynarodowe Seminarium i Zawody Wschodnich Sztuk Walk  odbyły się 22.12.2009 w Kazimierzy Wielkiej.

 

alt

 

alt alt

W hali przy ulicy Kościuszki można było oglądnąć walki judo, karate, kung-fu, kobudo, ju-jitsu. Występowali zawodnicy z Niemiec i Jugosławii oraz z różnych części Polski - miedzy innymi z Krakowa, Siemiatycz, Jaworzna, Łącka, Kobyłki koło Warszawy, Nowego Brzeska.
W pierwszej części imprezy odbyły się walki eliminacyjne, po południu - finały. Wieczorem zaplanowano wielką galę judo.
Rangę imprezie nadawali też prowadzący. To trójka sław w dziedzinie wschodnich sztuk walki, mistrzowie międzynarodowi. Niemiec Hans Hohn  Rosjanin Tair Narimanov i Szwed Leif Hermansson .
Specjalny pokaz przygotował ken-jitsu przygotował także słynny "samuraj z Nowego Brzeska" - Mariusz Błaszkiewicz. To dzięki jego staraniom odbywa się w Kazimierzy tak wspaniała impreza.

źródło:

 

 

Wędkarstwo

 

Na naszym terenie prężnie działa rówież Kazimierski Związek Wędkarski w Kazimierzy Wielkiej.

Dzięki temu wielu członków związku aktywnie spędza wolny czas i rozwija swoje hobby.

alt

 

 

W dn. 17-07-2010 odbyły się Zawody spiningowe o mistrzostwo Koła w Kazimierzy Wielkiej.

 

Na zbiornikach miejskich w Kazimierzy Wielkiej odbyły się zawody spiningowe o mistrzostwo  Koła. Zawody

zostały rozegrane zgodnie z zasadami organizacji sportu wędkarskiego, a wzięło w nich udział 16 członków

 Koła, w tym 5 juniorów.

 

alt

zwycięzca Bartosz Gołebiowski

 

alt

 

Źródło:

 

 

KOLARSTWO

 

Kolarze  kręcili ostro w strugach deszczu.

Czwarta edycja Wyścigu Kolarskiego o Puchar Starosty odbyła się 25 lipca  2010r. w Kazimierzy Wielkiej. Na przekór koszmarnej pogodzie padł rekord frekwencji.

 

alt

Mimo padającego deszczu, chętnych do startu nie brakowało.

(Kazimierski Ośrodek Sportowy)

 

 

Wystartowało 115 zawodników. Nie spodziewaliśmy się, że aż tylu będzie miało ochotę kręcić w strugach deszczu - przyznaje z uśmiechem Robert Pleszyński, główny organizator imprezy.
Dodajmy, że kolarska pasja nie zna granic. W Kazimierzy pedałowało w deszczu kilka generacji cyklistów - od przedszkolaków do seniorów, którzy mają już "siódmy krzyżyk” na karku.

SZEF DAJE PRZYKŁAD
Sygnał do startu dał starosta Jan Nowak, patron honorowy imprezy. Zawodnicy ścigali się po pętli, a trasawiodła ulicami: Szkolną, Jana Pawła II, Broniewskiego, Partyzantów i Kościuszki. Meta znajdowała się, tradycyjnie, naprzeciwko gimnazjum.
Kapryśna aura wymusiła jedynie zmianę harmonogramu kryterium. Ze względu na deszcz i przenikliwe zimno organizatorzy zrezygnowali z zaplanowanych wcześniej wyścigów w różnych kategoriach wiekowych, "puszczając” cyklistów w dwóch grupach.
W niedzielę oglądaliśmy kolarzy z różnych stron Polski. Była też silna grupa kazimierskiego Rolmetu, w efektownych strojach, którą dowodził szef firmy i wielki entuzjasta kolarstwa Zbigniew Frączek. Dał zresztą przykład, "jak to się robi” - w swojej grupie zajął drugie miejsce!

DO OSTATNIEJ KRESKI
Cykliści rywalizowali w formule open, w czterech kategoriach: dzieci (od 5 lat), amatorów, sportowców oraz kobiet. Już gonitwa przedszkolaków rozgrzała widzów do czerwoności, a zwycięstwo odniósł Adrian Wojas.
Zresztą w każdym z wyścigów walka trwała od linii startu do "ostatniej kreski”. W grupie maluchów (6-8 lat) wygrali Konrad Frączek oraz Oliwia Makieła wśród dziewczynek. Najmłodszych dopingowali gorąco rodzice, babcie i dziadkowie, kryjąc się przed deszczem pod kolorowymi parasolami.

GÓRA NAGRÓD
Kazimierski Wyścig Kolarski o Puchar Starosty ma już swoją markę, także dzięki hojności organizatorów, którzy nie żałują pieniędzy na nagrody.
W niedzielę każdy uczestnik kryterium otrzymał dyplom pamiątkowy. Na tych, którzy zajęli miejsca od pierwszego do szóstego, czekały puchary. Nagrody wręczył cyklistom starosta Jan Nowak.
Ale były też honory w drugą stronę. Starosta dostał okazały puchar od grupy kolarskiej Rolmet za promowanie kolarstwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych w regionie kazimierskim.

 

 

Rajd Samochodów Terenowych

 

I Kazimierski Rajd Samochodów Terenowych odbył się 24.05.2008r. i trwa do dziś.

Rano stawiło się 23 załogi, na początek rajdu przyjechał proboszcz Janusz Mularz, który pobłogosławił samochody i całą imprezę, około godziny 10:00 wszyscy uczestnicy przejechali rundę kolumną  przez Kazimierzę. Po przejeździe pierwsza wystartowała klasa amator po dwa przejazdy każdy. O zwycięstwie decydowała najmniejsza liczba punktów z sumy dwóch przejazdów powiększona o punkty karne (1 sekunda to 1 punkt, kary to 30pkt - przewrócenie bramki, 100 pkt - zerwanie taśmy, 500 pkt - nieukończenie trasy), dodatkową atrakcją były punkty ujemne za przejechanie odcinka specjalnego (bardzo grząskie błotko) - 120 pkt

W zabezpieczeniu imprezy pomogli strażacy z OSP Cudzynowice, OSP Łękawa, OSP Zięblice, OSP Zagorzyce, pracownicy KOS, członkowie AUTOMOBILKLUBU, oraz inne osoby (w sumie ponad 30 osób). Gorące podziękowania również dla Pogotowia Medycznego w Kazimierzy Wielkiej oraz kazimierskiej Policji.

 

alt alt

 

alt alt

Źródło:

 

 

 

Rajd Samochodów Zabytkowych

 

26 maja 2007 roku odbyła się II Eskapada Patriotyczna po Ziemi Świętokrzyskiej i IV Rajd Samochodów Zabytkowych

Szlakiem Republiki Partyzanckiej. Te dwie imprezy łączone są niemal od początku i powtarzane co roku.

 

alt alt

 

alt alt

 

alt alt

 

alt alt

Źródło:

 

 

 

VI  Rajd Pojazdów Zabytkowych i V eskapada Patriotyczna

 

W majowy superweekend 2009 roku. tradycji stało się zadość.

Uczestnicy jechali zabytkowo i patriotycznie.

Choć trasa wiodła przez dwa województwa, wątek kazimierski wysuwa się na pierwszy plan. Nie przypadkowo.

 

alt

Marek Krupa, komandor VI Rajdu Pojazdów Zabytkowych, prowadził

kawalkadę aut swoim złocistym fiatem X1/9

(A. Ligiecki)

 

"001” NA CZELE
To za sprawą Marka Krupy - głównego organizatora i komandora rajdu, prezesa Koła Zabytkowych Pojazdów Automobilklubu Kieleckiego. Na co dzień - sekretarza powiatu kazimierskiego, który sobie tylko wiadomym sposobem umie, co roku ściągnąć na Ponidzie kierowców z różnych stron Polski. Choćby z Bielska-Białej, Cieszyna, Opola, Łodzi czy Krakowa. Jak on - pasjonatów, "zakręconych” na punkcie zabytkowych aut.
Marek Krupa był też "Numerem 001” w rajdowym towarzystwie. Jak co roku, jechał na czele kolumny swoim złocistym fiatem X1/9. To prawdziwe cacko - obiekt marzeń i westchnień Polaków pod koniec lat 70. ubiegłego wieku. Wtedy symbol nowoczesnej techniki motoryzacyjnej i luksusu, dzisiaj samochodowy zabytek "z górnej półki'.

 

 

Eskapada Patriotyczna Szlakiem Hubala

 

22.05.2010 - 23.05.2010 odbył się VII Rajd Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Republiki Partyzanckiej i VI Eskapada Patriotyczna Szlakiem Hubala

 

alt

  Na zdjęciu: Rajdowa kolumna po złożeniu kwiatów na grobie matki "Hubala"

 

22.05.2010 Uczestnicy VII Rajdu złożyli kwiaty na grobie matki Henryka Dobrzańskiego "Hubala" (Gorzków) oraz odwiedzili Michałów, Pińczów, Kopernie oraz odbyli próby - sprawnościową w Kazimierzy Wielkiej oraz szybkościową na torze Kielce.

Źródło:

 

 

Kazimierskie Ludowe Zespoły Sportowe

są najlepsze w województwie świętokrzyskim!!!!

 

Tak orzekła Rada Główna krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, przyznając nam  Statuetkę dla Najlepszej Rady Powiatowej Krajowego Zrzeszenia LZS w województwie. Miało to miejsce w siedzibie warszawskiego Stowarzyszenia Inżynierów Polskich w dniu 4 marca 2007 r. Nagrodę w imieniu zwycięzców odebrał wicestarosta kazimierski Waldemar Trzaska. Oprócz naszego powiatu nagrodzono także 16 innych Rad Powiatowych LZS z całego kraju. „Jesteśmy najlepsi spośród 13 innych Rad Powiatowych z całego województwa.” To duży sukces, do którego w ogromnej mierze przyczyniło się nasze „Rafaello”- to krótki komentarz starosty. Pierwsza nagrodę otrzymał także cały Wojewódzki Zarząd LZS w Kielcach za ogólny udział punktowy w skali kraju! Tak trzymać!!!!!

 

 

                         alt

Statuetka dla najlepszej Rady Powiatowej KS LZS w Kazimierzy Wielkiej za rok 2006

 

9. Stadnina Koni Hubertus

alt

Naszą hodowlę i przygodę z końmi rozpoczęliśmy w 1985 roku, kupując młodą 3-latkę rasy małopolskiej, jak przystało na dobry początek o nazwie FIRMA. I do tej pory (a jest kwiecień 2011 r.) nasza Firma wychodzi ciągle na swoje ulubione pastwisko – 100 ha błonie nad lewym brzegiem Wisły. A w październiku 1985 roku nabyliśmy pierwszą klacz rasy arabksiej MIŁKĘ (Mokan, Misty po Maharyt) – prawdziwą arabkę, ale w wyniku zawieruchy dziejowej epoki socjalizmu niestety bez papierów arabskich.

FIRMA rodzi nam przez wiele swoich hodowlanych lat 15 źrebiąt (9 klaczek i 5 ogierków). A my dalej myślimy o arabach... W 1989 roku na aukcji w Janowie Podlaskim kupujemy na Silent Sale klacz KASKADĘ (Banat, Kasetka). Od tego też roku do 1994 w naszej stajni przebywają na pensjonacie arabskie klacze pana Hanry Sven Karllsona. Są to klacze: ETRUSKA, ARETA, DEKADA i ELLEIDA, które rodziły fajne źrebięta – EXANADU (Eurpoejczyk, Etruska po Aloes), która zostaje Młodzieżową Czempionką Szwecji, EGE rodzony brat Exanadu powtarza sukces swojej siostry...

Stadnina Koni Arabskich
WRZOSY

Ksany 90 a, gm. Opatowiec
woj. świętokrzyskie

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.,
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

kom.: 608 432 835
600 36 46 37
Gdzie spędzić czas wolny

 

10 Lat Kazimierskiego Ośrodka Sportowego

Data: 2013-10-15
13.10.2013 10 Lat Kazimierskiego Ośrodka Sportowego
Kazimierski Ośrodek Sportowy

Kazimierski Ośrodek Sportowy

Zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu do skorzystania z naszych usług. Propponujemy Państwu jeden z Najnowoczesniejszych Obiektów Rekreacyjno - Sportowych. Oferujemy
KLUB UNDERGROUND

KLUB UNDERGROUND

Club Underground znajduje się w miejscowości Wielgus w woj. Świętokrzyskim, 7 km od Kazimierzy Wielkiej.
Orlik - Cieżkowy

Orlik - Cieżkowy

Obiekt otwarty pod koniec 2011 r. Sztuczna murawa sprawdza się świetnie również w chłodne jesienne dni. Orlik cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.
Park miejski - Kazimierza Wielka

Park miejski - Kazimierza Wielka

Całkowicie odnowiony i oddany do użytku 05.09.2010 r. Oferuje nam place zabaw dla najmłodszych, ścieżki dydaktyczne, korty tenisowe, ściankę do wspinaczki, rampę dla deskorolek.
Plac zabaw dla dzieci

Plac zabaw dla dzieci "Kulkowo"

Nowo otwarty plac zabaw dla dzieci. Mieści się w budynku pływalni Wodny Raj przy ulicy Kościuszki i już wiadomo, że był to strzał w dziesiątkę!
Stadion - Kazimierza Wielka

Stadion - Kazimierza Wielka

Stadion oferuje 500 miejsc dla miłośników piłki nożnej, w tym 150 zadaszonych. Do dyspozycji zawodników i sędziów szatnie oraz oświetlenie treningowe i meczowe, bieżnia szutrowa. Przy stadionie również parking.
Stadion - Skalbmierz

Stadion - Skalbmierz

Pojemność 400 miejsc (wszystkie siedzące), wymiary boiska 98 m / 63 m. Znajduje się tutaj także kort tenisowy, ścianki do tenisa ziemnego oraz rampa dla deskorolek.
Stadnina Koni w Ksanach

Stadnina Koni w Ksanach

Stadnina Koni Arabskich Wrzosy w Ksanach (ok Opatowca)

VIII 24 Godzinny Maraton Pływacki

VIII 24 Godzinny Maraton Pływacki

Data: 2014-02-28
23 Lutego 2014 o godzinie 12:00 zakończył się "VIII 24 Godzinny Maraton Pływacki" jest to szyldowa impreza Kazimierskiego Ośrodka Sportowego, która ma na celu popularyzację pływania na naszym terenieDokumenty i wnioski do pobrania
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.